Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Pavel a jeho Custom Cannondale Topstone

Ahoj, jsem Pavel Veselý a v Koloshopu jsem od jeho počátků. Na starosti mám výběr sortimentu který máme v nabídce a komunikaci s našimi dodavateli.

Publikováno: 26. 5. 2021
3 min. čtení
Sdílet

Za svou závodní kariéru jsem si prošel téměř všemi cyklistickými disciplínami od silnice až po sjezd, ale srdcovkou pro měl byl a stále trochu je, cyklokros. A tak asi nebude velkým pekvapením, že nejvíce času trávím na gravelu.

Do nynějška jsem vozil cyklokrosový speciál Cannondale SuperX v gravel úpravě, ale pro letošek jsme si chtěl zkusit čistokrevný gravel a tak když se naskytla možnost poskládat si kolo na hliníkovém rámu Cannondale Topstone, šel jsem do toho.

Cannondale Topstone

Byl jsem hodně zvědav, jak moc bude znát přechod z karbonové krosovky na hliníkový gravel no a musím říct, že jsem celkem příjemně překvapen. 

Začnu ale nejdřív tím, jak jsem kolo poskládal. Základem je tedy rám Cannondale Topstone ve velikosti L (měřím 192cm) v setu s celokarbonovou vidlicí. Osazení je prozatím (čekám na novou sadu Sram Rival AXS) v podání 1x11sp. sady Sram Force, která se mnou putuje již asi šestou sezonu a kromě výměny spotřebního řetězu a destiček je "nesmrtelná" a stále funguje perfektně. Ke specifikaci doplním, že jsem velkým příznivcem jednopřevodníku, který mám aktuálně se 40 zuby a kombinuji jej s kazetou 11-36 zubů.

Cannondale Tpostone

Z rodiny Sram jsou i komponenty Zipp, které myslím moc pěkně pomohly "rozsvítit" jinak celkem nenápadný rám. Řídítka, představec a sedlovka jsou v parádním a nadčasovém matném stříbrném provedení. Řídítka Zipp Service Course 70 XPLR mám v šíři 460mm, představec Zipp Service Course v délce 110mm a sedlovku Zipp Service Course v průměru 27,2mm s 20mm offsetem. 

Cannondale Topstone

Vše se pak točí kolem karbonových kol Zipp 303 S se 45 mm vysokými ráfky. Náboje mají Centerlock uchycení kotoučů. Kotouče vozím na obou kolech o průměru 140 mm. Obutí mám od Panaracer, dost jsem si oblíbil model GravelKing SK v šířce 43, která výborně funguje v terénu a zároveň doře jede i po asfaltu. 

Cannondale Topstone

Z dalšího osazení ještě zmíním omotávku os Supacaz Super Sticky Kush Classic s 3 mm tloušťkou, která je fakt pohodlná a příjemná na dotyk. 

Cannondale Topstone

Sedlo zkouším zcela nové od Fabric Line S Flat Race v šířce 142mm, které se však bohužel zdrželo ve výrobě a k nám dorazí asi až někdy v létě 2021. Je se ale na co těšit, protože pověstná pohodlnost sedel Fabric se naplňuje i v tomto případě.

Cannondale Topstone

Výčet osazení zakončím designovým polepem od All Mountain Style který mi pomohl čedý rám trochu oživit a navíc chrání lak na nejvíce exponovaných místech. Pro úplnost ještě dodám, že velká loga Cannondale na spodní rámové trubce na sériových kolech nejsou a nechal jsem si je vyřezat. Přeci jsem duší pořád ještě závodník a ta velká loga mám prostě rád :-)

No a teď jak Topstone jede.

Jak jsem psal na začátku, tak poslední léta jsem jezdil na celokarbonových krosovkách, takže je hliníkový rám cestou zpět. Ano, je těžší a není tak obratný jako cyklokrosový speciál, to je jasné. Ale na to v jaké cenové relaci se Topstone pohybuje je to skvělé kolo. Hned po prvních šlápnutích jsem se na něm cítil hodně pohodlně a dost mě překvapilo i jak jede. Tomu samozřejmě dost pomáhají vysoká karbonová kola, ale je znát, že geometrie Topstone je povedená a určená přímo gravel styl jízdy. I po delších vyjížďkách se na kole cítím pohodlně a komfortně. V rámu i vidlici je dostatek místa a tak i s plášti o šíři 43 neřeším jakým terénem to vezmu a jestli je bláto nebo ne. 

Topstone je prostě ideální společník ať už pro dojíždění do práce, švihy na silnici, nebo bikepackingové akce, různých úchytů je po rámu všude dost. 

Pavel Veselý Cannondale Topstone

Pokud i vy přemýšlíte o tom si kolo poskládat podle vlastních představ, určitě neváhejte se na nás obrátit. V rámci našeho programu Custom Bike vám rádi pomůžeme buďto upravit sériové kolo, nebo kolo poskládat tak jako já po dílech. 

Pavel, Koloshop.cz

Pavel Veselý brand manager

 

 

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin