Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Ondra z technické podpory na Cannondale Topstone 2!

Zdarec! :) jmenuji se Ondřej Šenk a do Koloshopu jsem nastoupil už v roce 2010, kdy jsem začal v servisu a nyní zajišťuji technickou podporu, radím a vymýšlím upgrade kol našich zákazníků a fotím některé kampaně. Vždycky jsem miloval silniční cyklistiku a neméně i horská kola, především enduro styl ježdění a tak jsem v posledních letech jezdil Cannondale Super Six Evo a Cannondale Habit. Ale doba je neúprosná - dvě kola v ložnici v malém bytě prostě u ženský dlouho neukecáte, navíc s dvěma svišti na krku.Takže redukce na jedno kolo je tady a stejně jako spousta dalších jsem se neubránil mocné GRAVEL vlně. 

Publikováno: 31. 5. 2021
2 min. čtení
Sdílet

Při výběru kola jsem rovnou vyřadil všechny karbonové rámy, tak abych mohl na kolo navěsit dost nákladu na nějaký bikepacking, ale také Croozer a sedačku a rovnou mi padl do oka nový hliníkový Cannondale Topstone 2. Hliníkový rám Topstone je krásně jednoduchý s pěknou geometrií a poměrně nenápadný - dokud na něj nesvítí slunce - to pak naplno ukáže svou krásu! Jak už to u sériových kol bývá, musel jsem udělat pár změn v osazení. 

Zůstal systém 2x10 v režii Shimano GRX, který jsem ještě doplnil klikami ze stejné řady výměnou za FSA Omega. GRX kliky vypadají lépe, jsou tužší a lehčí. K brzdám GRX řady 400 byly přidány krásné kotouče Shimano RT800 s chladícími žebry - další drobný detail, který přidá trochu brzdného účinku a dobře vypadá. Pak mi svým tvarem neseděla řídítka. Na místo Cannondale přišla nová gravel Spank Wing 12 Vibrocore, která jsem volil z důvodu menšího dropu abych tolik neohýbal 33 let stará záda a opravdu široké horní části, kam by se snad odložil i šálek s kávou. 

 

Poslední a nejvýraznější změnou pod heslem kola dělají kolo, jsou nové výplety v podání Mavic Allroad SL Disc, na které jsem zpět obul skvělé pláště WTB Riddler s hnědou bočnicí. No a pocity? Jednoznačně skvělé už od první jízdy! Celé pojetí gravel mi hodně vyhovuje třeba i z důvodu, že nyní jezdím cesty, na které bych nevyrazil ani s jedním z předchozích kol. Díky pěkně tuhému rámu a novým kolům jede po silnici velice svižně, naprostý top jsou všechny rozbitý asfaltky v okolí a TOPSTONE mě příjemně překvapil i v poměrně těžkém terénu. Jde s ním projet spousta věcí a ve výsledku mě ještě učí více číst terén a předvídat, trefit se mezi kameny, více pracovat s držením a posedem. 

 

Hodně fajn je taky daleko bezpečnější sjezd čistě po silnici, kde kola s širšími ráfky a plášti dávají neskutečnou jistotu v zatáčkách.

Ať to frčí,

Ondra

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin