Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop - Ondra

Ahoj všem, rád bych se vám představil, ukázal vám novou techniku na které jezdím a která mi tento rok dělá radost při každém tréninku i závodě. 

Publikováno: 28. 6. 2018
3 min. čtení
Sdílet

Jmenuji se Ondřej Šenk, je mi čerstvě 30 a v Koloshop.cz pracuji už sedm let. Předtím jsem závodil od svých 15 let postupně na horských kolech, silnici, dráze a také v cyklokrosu. Prošel jsem si fajn roky u trenéra p. Chrobáka ve středisku v Lounech, kde mi právě jeho styl tréninku dal asi nejvíc. 

I přes některé úspěchy jsem se ale nakonec věnoval více škole a s velkými závody skončil. Stejně mi to ale nedalo a jezdil jsem si alespoň pro radost ze závodění lokální silniční závody Severočeské amatérské ligy a když už jsem měl silnice dost, chytla mě opět horská kola - sjezd a časem enduro.

Asi před rokem a půl jsem se rozhodl opět víc jezdit na silničce, postavil si kolo na starším hliníkovém rámu a sadě Shimano 105, ale nebylo to ono. Chtěl jsem něco co opravdu pojede, zvlášť ve chvíli, kdy už veškerá fyzička z minulých let byla ztracena v nedohlednu. Něco lehkého, tuhého a prostě pěkného, však to znáte. Něco, kde už se nebude část těžce vynaložené energie ztrácet v měkkém rámu a klikách. Něco, co se nebudu bát vzít pořádně za oblouky a dát si spurt ze všech sil k nejbližší značce co se vynoří za zatáčkou. 

 

Tak jsem začal hledat a protože pracuji v Koloshopu, mám všechno pěkně při ruce, díky za to! Jsem příznivcem silniček spíše s klasickou geometrií a bez kotoučových brzd, sloping horní rámovky ani tvarování trubek rámu do aerodynamických tvarů se mi nelíbí. Od začátku jsem měl jasno, že půjdu do kola s karbonovým rámem a sadou Shimano a počítal jsem s tím, že kolo trochu vylepším. 

Do oka mi padl Cannondale SuperSix Evo Carbon na nové sadě Ultegra z modelové řady 2018.

Extra tuhý a lehký rám, jednoduchý a nenápadný design, to bylo přesně pro mě a navíc kompletní Ultegra R8000 a skvělé kliky Cannondale Si, takže pro mě jasná volba! Přesto, že takhle je nový Cannondale SuperSix dobře osazený, určitě se dá ještě vylepšit ke spokojenosti každého. Vylepšit se dá určitě sedlovka, kokpit, kola a také sedlo.

Kola Mavic Aksium jsou lehká, nevypadají úplně špatně, ale chtěl jsem jít o něco výš cestou tuhosti a také odolnosti. Kdo jezdí často do Krušek, tak zná nástrahy místních kvalitních asfaltek :) Protože nebyl čas čekat a dumat nad výběrem jednotlivých dílů na vypletení kol, zvolil jsem hotovky opět od Mavic a sice Ksyrium Elite s UST plášti Mavic Yksium. 

Pláště od Mavic jsem měl už loni a byl jsem hodně překvapen minimem defektů, takže jsem se na bezdušovou verzi těšil ještě více. A musím říct, že zatím jsem trefil několikrát poměrně nešťastně sklo a tmel zafungoval pohotově - minimální pokles tlaku a možnost pokračovat i v závodním nasazení vklidu dál, zdaleka ne jen na nouzové dojetí.

Kromě vypletených kol jsem svůj SuperSix vyladil ještě karbonovými řídítky a představcem, které mi zbyly z předchozího kola. Vyměnil jsem také hliníkovou sedlovku za karbonovou od FSA a doplnil sedlem Fabric Scoop Shallow Race.

No a teď už si jenom užívám ježdění a celkově s výběrem kola, jeho tuhostí, akcelerací a přesným ovládáním ve sjezdech jsem nadmíru spokojen.

A abych občas změřil své síly, dávám si každou druhou středu místní Vrchařskou Ligu Krušnohoří a na SuperSix velká pohoda. 
Zase mě to baví a dělá úsměv od ucha k uchu :)

 

Zdarec! Ondra Šenk

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin