Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Honza na Cannondale SuperSix Evo Hi-mod Disc Dura Ace Di2 2021

Po několika letech jsem se rozhodl pro obměnu kola a rozhodl se pro Cannondale SuperSix Evo Hi-mod Disc Dura-Ace Di2 2021 REP. Moje předchozí kolo Cannondale Black s Dura Ace a hmotností 6,5 kg je však těžko překonatelný kousek. Ale i tak vidina kotoučových brzd, tuhost nově koncipovaného rámu Cannondale Super Six Hi Mod a v neposlední řadě po delší době elektronické řazení byly silné trumfy. A tak jsem se zvolil týmovou barvu a model ve vel. 54. No, co vám budu říkat, těšil jsem se. 

Publikováno: 27. 10. 2021
3 min. čtení
Sdílet

cannondale supersix

První. dojem byl trochu smutný. Kolo vezmete do ruky a oproti předchozím 6,5 kilo cítíte rozdíl. No, kotoučovky, elektrika, jiná kola. Říkal jsem si ok, snad to kilo navíc nebude nikde znát. Upřímně, na rovinách kolo letí výrazně lépe, ale v kopcích jedu o pastorek horší převod. Jestli to je mnou, prodělaným covidem, nebo vyšší hmotností kola, nechám na vás. Seřízení elektrického přesmykače chce také více zkušeností a trpělivost. Jinak to šlape krásně, hlavně když řadící páčku přidržíte déle a ona řadí až o 4 pastorky najednou. To je příjemné, ale nejlepší jsou kotoučové brzdy v kombinaci s tuhostí rámu. Ve sjezdech jsem jistější, ale i rychlejší. Více se můžete spolehnout na brzdy a brzdíte později. 

Trochu nešťastnou kapitolou kola je určitá uživatelská složitost v podobě limitu pro otočení řidítek. Proto se např. do krabice (kdy kolo chcete vzít do letadla) musí demontovat celý kokpit. Což není nikterak složité, ale je to zdlouhové a řekněme hůře přístupné. Samotnou kapitolou je sedlovka. Tady podle mě Cannondale udělal chybu. První měsíc byla sedlovka naprosto tichá (protože náš Vlasta v servisu už ví, že se musí ošetřit abrazivní vazelínou v dostatečném množství), ale pak (asi mou chybou) došlo k mírnému zajetí do rámů a ozvaly se nepříjemné zvuky ve stejné frekvenci jako šlapání. No, než to člověku dojde, zažije pár kilometrů na hlasitém kole a klade si otázku, zda kolo za tyto peníze (300T+) nemá být přeci jen trochu dokonalejší. Nicméně, řešení to má, jen to vyžaduje pozornost a servisní um, který u předchozího Black Evo prostě být nemusel. Nyní snad už vyřešeno. Prostě si na sebe zvykáme :-)

Cannodale Super Six

Jasné zklamání jsou pláště Vittoria Corsa. Už jsem je vozil na předchozím Blacku, a zde jsou i seriově osazeny na karbonová kola Knot. Jejich světlý bok je nádherný, TPI hvězd dotýkající se hvězd, ale třetí reklamace na prasklý bok pláště je už dost. Poslední zkušenost při sjezdu z kopce a to nechcete. Takže já se tímto s těmito krásnými plášti bohužel loučím. Kolo je to krásné, přitahuje pozornost, navíc při řazení kosmicky bzučí. Absolvoval jsem na něm přejezd Španělska, kdy jsme občas jeli i cestou necestou. Je pohodlné, obavy z ostré hrany řidítek byly liché. Sedlo Fabric jsem si přenesl z původního kola. Radost mi dělá Dura Ace kazeta s pastorkem 30z :-) 

Cannondale Super Six

Letos jsem se koukal na dojezd MS. A ejhle. Tohle kolo  sice nebylo první, ale bylo 2x zastoupeno v první 5tce, což si myslím, že je super promo a důkaz toho, že se oprávněně jedná o vrchol z nabídky silničních kol Cannondale. Tak uvidíme, za pár let, jak nám to bude společně ladit. 

Honza, majitel Koloshop.cz

Cannondale Super Six

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin