Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Ambasador Bart na Giant Reign!

Chtělo to změnu a já pořád nevěděl jakou, nakonec to dopadlo asi nejlépe jak mělo. V březnu na mě v Koloshopu mrknul tenhle nádherný Giant Reign a já věděl že budeme parťáci hodně dlouho. U kol koukám hlavně na komponenty, ale ta barva. Po dlouhé době jsem podlehl vzhledu, jak je možné že se Giant trefil přesně do mé nejoblíbenější kombinace barev, kterou jsem si kdysi vysnil, že někdy chci mít na vlastním „custom“ kole.

Publikováno: 20. 8. 2021
2 min. čtení
Sdílet

Giant Reign

Giant tomu říká Chameleon Saturn/Black a opravdu to vypadá, že kolo z různých úhlů mění barvu jako chameleon. Komponenty ale opomíjet nemohu. Takže druhý pohled hned směřoval k výbavě. Zde Giant naložil Reigna komponentami od Shimana. Dvanácti rychlostní přehazovačku, s kazetou s rozsahem 10-51 zubů, roztáčí 32 zubí převodník s klikami z řady SLX. Vlastně nic jiného ke spokojenosti nepotřebuji. V podmínkách, ve kterých jezdím, jsou tyto komponenty spotřební zboží, takže si jen do zásoby objednávám náhradní přehazovačku a řetěz. Trochu jsem se obával brzd, které nesou „jen“ označení Shimano MT520, ale díky čtyřem keramickým pístkům ve třmenu, brzdí skvěle a ani v nejdelších sjezdech nevadnou.

Giant Reign

Vypletl jsem si nová kola na nábojích od Shimano XT, s ráfky od WTB KOM i35, na kterých zatím zůstává obutí od Maxxis. Na předním kole vozím skvělý plášť Maxxis Assegai 29*2,5 WT a na zadním osvědčenou klasiku Maxxis Minion DHR II 2,4 WT. Samozřejmostí jsou gripy ESI Chunky, které mám rád, protože se skvěle drží i bez rukavic.

Na začátku jsem se bál, přeci jenom přechod z 27,5 palcového malého Jekylla na 29 palcového obra, je změna v trochu větším měřítku. Musím ale potvrdit všechnu chválu na geometrii, kterou si přečtete pod každým kolem. Krátká zadní stavba (439 mm) a nekompromisní hlavový úhel (64,6°) dělá z Reigna úžasně hravé a perfektně ovladatelné kolo. Těším se na každou další společnou vyjížďku a hlavně na podzim, který je pro bikování v Krušných horách nejkrásnější. Jo a kdo tu ještě nebyl zastavte se, stojí to za to :-)

Giant Reign

Bart, ambasador Koloshop.cz

Hodně lidí mě zná pod mou dětskou přezdívkou Bart. V minulosti jsem byl označen za multisportovního nadšence a je pravdou, že rád zkouším jakýkoliv adrenalinový sport. V letním období se bavím ježděním na enduro kole, jezdím hlavně s přáteli po lesních trailech a rád dělám průvodce po Krušných horách. Endurko střídám s ježděním na gravelu, často obouvám běžecké boty a rád si zajdu i na skály nějaké lehké lezení. V zimě potom rád objevuji volné terény na skialpech, nebo na splitboardu.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin