Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Mavic Crossmax SL Po Thermo - představení zimních treter

Zima se nezadržitelně blíží a jelikož nohy v teple jsou základ i na kole, představíme si tretry, které se jistě budou hodit.

Mavic si většina z nás spojuje hlavně s vypletenými koly a ráfky. Je to tak, Francouzká firma je v této oblasti průkopníkem a přivedla na svět nejednu unikátní technologii.

Publikováno: 10. 11. 2017
3 min. čtení
Sdílet

Nejenom koly je však Mavic živ a v jejich kolekci se objevuje nyní již ucelená kolekce která vás obstará doslova od hlavy až k patě.

A právě u té paty dnes zůstaneme. Mavic Crossmax SL Pro Thermo jsou jak již název napovídá tretry určené do nízkých teplot. Zároveň pro ty kteří mají povědomí o modelové řadě zapletených kol název napoví i to, že se jedná o top model pro horská kola.

S tím škatulkováním je to v tomto případě celkem jednoduché, Mavic má v segmentu zimních treter pouze dva modely, jeden pro horská kola - Crossmax a druhý pro použití silniční Ksyrium.

 

 

Blíže si prohlédneme a nakonec i projedeme tretry Crossmax, které jsou však mimo podrážky v podstatě totožné se silničními Ksyrii.  

 

Tretra na noze drží pomocí lanka navíjeného na Mavicovou obdobu BOA kolečka jmenující se Ergo Dial. Oproti známému boa provedení je zde o trochu jednodušší manipulace. Utahujete klasicky otáčením po směru hodinových ručiček a když chcete z boty ven, stačí kolečko pouze otočit na druhou stranu a mechanismus lanko uvolní.

Hned první dojem po nazutí je příjemný. V tretře je dost místa na pohyb prstů a celkově je tretra šikovně tvarována tak, že by neměla nikde tlačit ani když si v tuhých zimách vezmete silné ponožky

Aby byla ochrana před rozmary počasí kompletní, nesmí chybět neoprenová ochrana překrývající vrchní část s lankem, která je nejvíce na ráně. Upnutí neoprenu je na zip a v místě kolem kotníku na dva suché zipy. Díky tomu by ani voda neměla mít šanci se dostat dovnitř boty. Neoprenová část nad patou chránící achylovku je z pružnějšího materiálu, který je opravdu příjemný a při šlapání jej téměř nevnímáte.

Uvnitř je použit Gore-Tex který je osvědčenou zárukou kvality a můžete si být jisti, že chlad a voda to budou mít proti této ochraně těžké. Z dalších technologií je třeba zmínit i Ortholite Ergo Fit 3D vnitřní vložku, která pomáhá noze v lepší stabilitě a zároveň komfortu při jízdě.

Velmi argresivní vzorek podrážky je z gumové směsi ContaGrip, která slibuje jak již název napovídá kvalitnímu kontaktu z terénem při běhu čí chůzi - každému dle libosti :)

Možná jen trochu škoda, že podrážka nemá na špičce možnost našroubovat špunty, ale asi se u této tretry nepočítá se závodním cyklokrosovým nasazením.

 

Závěrem je třeba upozornit na pečlivý výběr velikosti, kdy je třeba počítat minimálně o půl čísla víc, než máte konfekční obuv. Pro úplnost přikládáme tabulku velikostí.

Tretry vám rádi ukážeme a necháme vyzkoušet i na našich kamenných prodejnách v Praze a Teplicích! Na eshopu je najdete v přiložených odkazech.

Crossmax do terénu     a    Ksyrium na silnici

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin