Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Máme rádi Rychleby!

Kdo by neznal Rychleby! Jeden z nejkrásnějších koutů naší země, v srdci čisté a nedotčené přírody, kde lze nalézt posvátné ticho na lesních pěšinách, vzduch čistý a vodu křišťálovou, historii dávných časů, kterou opatrovali naši předci.

Publikováno: 20. 10. 2022
3 min. čtení
Sdílet

Máme rádi Rychleby

Jsme proto velice rádi, že jsem se stali hrdými Zlatými partnery Rychlebských stezek. Potěší každého bajkera věrného přírodě, je to trail centrum s technickými kamennými stezkami i moderními flow traily. Zavítat do Rychleb je stejné jako zavítat k nám, do Koloshop.cz. Dají Vám veškeré informace a poskytnou své služby tak, abyste si bez problémů a s radostí užili zábavu ve Vašich sedlech!

Oblast regionu Rychlebských hor se nachází v nejzápadnější části Slezska, v severozápadním výběžku okresu Jeseník, severozápadně od pohoří Hrubého Jeseníku.

Máme rádi Rychleby

Kdy a kde to všechno začalo a co je záměrem?

Psal se rok 2008 a naši kolegové a fanoušci cyklistiky ve své první vizi chtěli vytvořit zcela novou síť stezek pro terénní cyklistiku dle současné metodiky. Místní velice členitý terén k tomu vybízel. Jejich vzorem byl Wales, kde se tyto budují již přes 15 let.

Po jednání s Lesy České Republiky se myšlenka lehce upravila, a sice na zrekonstruování starých loveckých chodníků a vyzdvihnutí tehdejších kras, pro které se sahalo dokonce i po starých německých pamách.

Tvůrci a realizátoři myšlenek Rychlebských stezek zakusili velkých obtíží, při kterých bojovali z následky času a přírodních vlivů, a zvládli to. Úředně vše sjednali a práce tak začaly r. 2009 pod hlavičkou Rychlebské stezky o. s. Tyto práce od onoho roku pokračují a dodnes se stezky v Rychlebech stále udržují.

Opravy i těch nejnáročnějších pasáží, provoz webu práce na vytvoření kvalitního centra terénní cyklistiky, to je oč tu běží!

Se vším pomáhá neustále během roku 10 stálých pracovníků, a mnoho brigádníků i přátel cyklistiky, jejichž počet sahá v letech i ke stovkám. 

Máme rádi Rychleby

Hlavní body a samotné traily

Pro RS (Rychlebské stezky) a jejich traily vše začíná a končí Základnou, čemuž se rozumí místní Bike café, kde se můžete nejen skvěle občerstvit a odpočinout, ale také kolem kterého je možné stanovat a trávit zde tak mnohem více času naplněného klidnou přírodou, dobrými lidmi, zábavnou jízdou.

Máme rádi rychleby

Od Základny je pak možné zdolávat nejrůznější trasy nižší obtížnosti, trasy pro zkušené bajkery a nebo trasy pro naprosté experty. Veškeré zákoutí je možné prostudovat v příslušné a mapě obecné či turistické na oficiálních stránkách RS.

Máme rádi Rychleby

I my z Koloshopu jsme byli zde

Osobní zkušenosti s Rychlebskými stezkami nabyl se svojí rodinou i Honza, který hrdě a rád svoje pozitivní dojmy přenesl i sem k nám nejen ve své fotodokumentaci.

Máme rádi Rychleby

"Někteří z nás se ze začátku smáli,..."

Máme rádi Rychleby

"...občas někomu došel smích i dech,...."

Máme rádi rychleby

"...občas jsme se museli najít, a byli jsme rádi za fantastické značení a transparentnost."

Máme rádi rychleby

"Cesty byly nejen krásně kamenité, suché či mokré, pískové či blátivé a travnaté, ale dokonce pro někoho i dřevnaté."

Máme rádi Rychleby

"Někde "cyklistický ráj" bohužel poškodil kůrovec, i přesto náš pozitivní dojem na Rychleby nezmění."

Máme rádi Rychleby

"Byli jsme nadšení a spokojení nejen z pohody na kole, ale i mimo něj. Ani nedutali! Vrátíme se opět rádi na místo činu. Děkujeme!"

Máme rádi RychlebyMáme rádi Rychleby

Máme rádi Rychleby! Váš Koloshop.cz

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin