Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Laďky Bokami Ještěd 2022

Naše ambasadorka Laďka k nám po posledním článku Poprvé na skialpech? Poprvé na lyžích? Nebo snad dokonce poprvé na sněhu?  příchází s dalším příběhem o svém sportovně relaxačním zážitku.

Publikováno: 25. 2. 2022
2 min. čtení
Sdílet

Bokami Ještěd 2022

Bokami Ještěd 2022

Soused chtěl ťapat po Krkonoších. No nápad dobrý, ale měla jsem akčnější. Pátečního závodu na běžkách jsme se nakonec neúčastnili, ale sobotního na skialpech už jo! Potřetí na Bokami, takové místní mistrovství světa, jak říkají. V praxi to vypadá tak, že i když mapu nakreslí, startovné je za 150 vočí, dostanete dvě křídla, tak účastníci jsou šlachovití borci a holky v kombinezách bez madel. Já se sousedem ještě před startem suverénně vyhráváme váhovou kategorii. 

Dopředu je mi jasné, že to bude krátké, výživné, prostě na krev. Start. Slyším, jak soused za mnou řve, že jsou všichni magoři, jak běží do kopce. Jsem magor. Ale ujdeme pár stovek metrů a souseda už mám před sebou. Sotva dýchám. Asi vrhnu, ty dukátové buchtičky. Pokaždé, když se otočí, jen křičím, ať jde. Ty vogo on mi ukazuje záda. Deprese. Sundaváme pásy a už frčíme dolu. Jedu jak podělaná, vše je zmrzlé. Nandáme pásy a čeká nás prudký výšlap nahoru. Led. Najednou si tělo asi vzpomene, že tohle už zažilo a já konečně začínám fungovat. Jde se dobře. Soused za mnou. Snažíme se překonat “ledovou stěnu”. Myslím jen na to, jak nespadnout a nesklouznout se až do Liberce.  Motivuje mě uječená dorostenka, která furt padá a komanduje svého otce. Ani se nemusím otáčet, soused tam někde je, slyším ho. Strašně heká a snaží se ten metrák dostat nahoru. Jsme pod vrcholem. Kousek ještě ťapeme. Výhled na vrchol a osvětlený Liberec. Pěkný. Sundáváme lyže a už po svých. Soused zase heká, ale drží se. Silnice. Pár metrů. Pár schodů. Hotel, cíl! Chvíli to vypadá na infarkt, sousedův. Ale dýchá, uf, musí, jinak bych pindala. No a pak už je to pozávodní klasika. Pivo, polévka, vyhlášení, tombola (sedmá dvojice ze 14). Těší mě, že by to byla ženská bedna, nicméně považuji za úspěch, že pan Janek není sirotek. 

Bokami Ještěd 2022

Laďka, ambassadorka Koloshop.cz

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin