Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Laďka a Ischgl Iron Bike Marathon

Laďka, jakožto naše ambasadorka Koloshop.cz, nás nyní překvapuje. Vyrazila totiž sportovat do zahraničí a i nyní se neváhala podělit o své dojmy, zážitky a fotodokumentaci!

Publikováno: 25. 8. 2022
3 min. čtení
Sdílet

Laďka a Ischgl Iron Bike Marathon

Ischgl Iron Bike Marathon

Minulý rok na podzim jsem si dala do wish listu absolvovat zase nějaký závod v cizině. Ideálně si z toho udělat takovou menší dovolenou. Po chvilce hledání, mě upoutá MTB závod v rakouském Ischglu. Dle Tyrolsko.cz jeden z nejextrémnějších maratonů v Evropě. To se mi bude líbit.

Na začátku srpna tedy odjíždíme já, Denča, Jíťa a Karča k sousedům do Alp. Bydlíme kousek od Ischglu. Máme den rezervu a tak po registraci vyrážíme na malou túru se protáhnout. 

Laďka a Ischgl Iron Bike Marathon

Sobota závod. Jsou vypsány 4 vzdálenosti - light, medium, hard a extreme. Hlásím se do té nejtěžší. Výhodou, ale i nevýhodou je, že kromě light, můžete v průběhu závodu absolvovat jakoukoliv distanci. To je výhoda. Nevýhoda je, že na trati jsou limity a ty vás automaticky řadí na trasu, kterou dokončíte.

Ranní rituály a hurá do Ischglu na start. Já start v 8:10, Denča start v 8:35. Jsem nervóza, viděla jsem část trati, pročetla propozice i pozpátku, počítala kilometry, na výšku i na šířku. Budete to drsné! Pro mě určitě!

Začátek trasa light, kterou jede Denča. Tam se nastoupá necelých 700. Je to výživné, ale hezky houpavé, krásná trasa, limit v 10:15. To musím dát.

Laďka a Ischgl Iron Bike Marathon

Daří se s rezervou. Další zastávka je na kopci - Idalp, ani metr zadarmo, pořád nahoru, brutální, hnusný, prudký. Máme nastoupat téměř tisíc. Je to těžký, ale nejsem úplně na šrot. Bohužel přichází další limit. Šlapu, co to jde, ale nejsem tyrolská fitnessačka, ale jen krušnohorská buchta s láskou k tyrolském špeku. Je to na mě moc rychle, střízlivě na to prostě nemám, teda myslím že mám, ale já se potřebuji trochu více kochat a dojet si to po svým. Dojíždím 15 minut po limitu. Zkouším mrknout na crew, jestli jako nemůžu jet na tu hard verzi, tak na mě taky mrkne a řekne, že ne.

Hlava smířená, takže si jdu užít trasu medium. To už bude z kopce. Nebude. Po tisícovce nahoru mě čeká dalších 300 po hodně nezpevněné cestě a tady už to kouše. Dorazím na vrchol a teď už opravdu dolu. Těším se na sjezd. Ale! Není trail jako trail. Tenhle je teda ostrej, alpskej. Sjíždím to na matku. Jako pěkný to je, ale rozbít se nepotřebuji. Na mě už je to moc a neumím to. Ruce necítím, jak držím 10 km křečovitě brzdy. Cíl! Bez újmy. Uf. Ideální počasí na závod. Parádní organizace. Alles gute!

Laďka a Ischgl Iron Bike Marathon

Určitě to nebyl můj poslední závod tohoto typu, jen by to chtělo více zkušenosti, méně kilo a více tréninku. Ale bavilo by mě to? Myslím, že vše zůstane při starém. Jdu hledat zahraniční závod na příští rok.

Laďka a Ischgl Iron Bike Marathon

Laďka Antalová, ambasadorka Koloshop.cz

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin