Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Kolega Pavel se zúčastnil Mistrovství SSC mechaniků ČR

V úterý 7. 11. 2023 se v Ostravě konal 1. ročník Mistrovství SSC mechaniků České republiky. Soutěže se zúčastnilo celkem 9 mechaniků z celé naší republiky a také Koloshop zde měl svého zástupce. Byl jím náš zkušený kolega ze servisu Pavel, který vám nyní popíše průběh soutěže, která měla celkem tři kola.

Publikováno: 10. 11. 2023
2 min. čtení
Sdílet

V prvním kole měli všichni soutěžící stejný úkol, který se týkal nové elektronické sady Shimano Cues spolupracující se systémem Steps. Úkol spočíval v přesném nastavení systému přesně podle požadavků zákazníka a v jeho kompletní kontrole. Je potřeba podotknout, že pořadatelé v mnoha úkolech připravili na soutěžící chytáky, které museli vyřešit. První kolo se nakonec ukázalo jako poměrně náročné pro všechny zúčastněné, což bylo mírným překvapením nejen pro nás, ale také pro porotce.

Druhé kolo bylo zahájeno losováním úkolů, které se týkaly běžnější servisní praxe, jako je například odvzdušnění silničních brzd, montáž středového složení, servisu stabilizátoru přehazovačky, párování komponent Dura Ace bez pomoci počítače, servisu Microspline ořechu náboje Shimano XT, určení správné délky řetězu a dalších úkonů týkajících se elektronického řazení. Všechny úkony se muslely co nejvíce přibližovat oficiálním postupům Shimana a hodnotil se každý krok, který soutěžící v servisu provedl.

Osobně jsem si vylosoval servis ořechu Shimano Microspline na náboji Shimano XT a celý úkol jsem měl zvládnout do 20 minut. To se mi podařilo a zhruba po 12 minutách jsem měl úkol dokončený včetně závěrečného testu funkčnosti náboje. Z mého pohledu jsem úkol zvládl velmi slušně. Ořech jsem správně promazal na předem určených místech a všechny součásti ořechu jsem poskládal přesně podle oficiálního postupu Shimana, který má přibližně 20 stran A4. V počátku jsem měl menší problém s demontáží ořechu, náboj byl nový a koncovky držely poměrně pevně na těle, ale nakonec pomohlo použití trochu hrubší síly. Mínusové body jsem určitě získal v samotném závěru, kdy jsem zapomněl očistit tělo náboje isopropylalkoholem.

Třetí kolo se již týkalo pouze tří nejlepších, mezi které jsem se ovšem neprobojoval. V tomto kole šlo již pouze o testování vědomostí, kde byly soutěžícím pokládány otázky týkající se servisu Shimano, které byly tadičně plné chytáků. Správná odpověď znamenala plusový bod, špatná pak mínusový. 

Jsem rád, že jsem se mohl premiéry této soutěže zúčastnit.

Pavel, mechanik Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin