Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jaké jsou výhody posezonního servisu kol?

  • Standardní servis bez front do 2 pracovních dnů.
  • Budete mít čas na náročnější servisní úkony, které nechcete v sezoně řešit jako repas vidlice a tlumičů.
  • Okamžitá skladová dostupnost běžných servisních komponentů.
  • Včasným servisem snížíte riziko, že nevyjedete na jaře včas. Prevence odhalí případné problémy.
  • Nalaďte si kolo, komponenty dle Vašeho přání (Custom Bike).
  • Vhodný čas na repase baterií elektrokol.

Jak uskladnit a postarat se o kolo v zimě již víte. Stejně tak i to, jak je důležitý pravidelný servis Vašeho kola. Dnes se podíváme na to, proč je důležité a výhodné navštívit náš cyklo servis po sezoně. Posezonní servis kola je v mnoha ohledech výhodný. První výhoda, která Vás určitě napadne, je krátký čas, který potřebujeme na Váš servis. Standardní servis provádíme do 2 pracovních dní. Vyhnete se tak časovému shonu na jaře, kdy každý, kdo se servisem otálel, začne své technické problémy řešit před prvními vyjížďkami. Budete mít kolo připravené na první jarní dny a nebudete muset čekat ve frontě.

Publikováno: 7. 11. 2022
2 min. čtení
Sdílet

servis včas

U času ještě chvíli zůstaneme. Po sezoně, kdy většina z nás vystupuje z tréninkového tempa nebo častějších vyjížděk, je dostatek času pro náročnější pracovní úkony. Ideální doba na kompletní repas vidlice nebo tlumiče, či generálku celého kola. Tyto servisní úkony zabírají obvykle více času v sezoně a navíc by se mohla prodloužit dodací lhůta některých komponentů. . Na podzim je ideální čas řešit tento problém s Vaším servisem, abyste na jaře mohli jednoduše sednout na kolo. 

servis po sezone

Posezónní servis Vám dokáže do budoucna ušetřit peníze. Stejně jako pravidelný servis a předejít tak větším investicím. Často se stává, že dojde pozdě k výměně řetězu, kdy se začíná sjíždět i kazeta a převodníky a celková částka za výměnu řetězu se může vyšplhat na výměnu kompletu a být několikanásobně dražší. Úsporu při uskladnění Vám zaručí správně udělaný servis, kdy je vyčištěno vše a namazáno, co má být. V kole a ložizcích by neměla zůstat přes zimu žádná voda, protože dokáže napáchat zbytečné škody a Vy tak nebudete na jaře překvapeni “křupajícím” hlavovým složením.

posezonni servis kol

Po sezoně doporučujeme využít náš balíček Velký servis. Vaše kolo bude kompletně vyčištěno a je provedeno např. mazání ložisek ve středovém a hlavovém složení a nábojích. Velký servis je velmi obsáhlý pracovní úkon, veškeré úkony s ním obsáhlé se dozvíte na naší stránce servis jízdních kol.

Pokud máte jakékoliv otázky k servisu, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 417 532 677, na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin