Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak si užil sezonu 2019 náš ambasador Honza?

Jaká byla moje sezóna? Z pohledu čísel slabá, z pohledu sesbíraných medailí ještě slabší, a mohl bych se vymlouvat na práci, kterou mám rád a trávím v ní opravdu hodně času, nebo na marodění, které mě znemožnilo na celý červen a slušně dlouho dál. Nic takového neudělám. Byla totiž moc pěkná. Letos jsem klasicky naplnil kalendář akcemi, až praskal ve švech. Jako každý rok pak odpískával jednu věc za druhou, ale objevovaly se věci jiné a zážitky byly skvělé a na dlouho zapsané v paměti. K faktu, že byla sezóna pěkná, nepřispěly tolik závody, kdy bedna byla jednou a to třetí místo na MTB maratonu Český Ráj, ovšem v gravel kategorii. Ostatní závody byly spíše ve znamení testování konkurenceschopnosti štěrkoletu na MTB závodech. Opakovaně bramborová medaile či horší, ale “u mě dobrý” a moc mě to bavilo. Kamarádi bajkeři asi koukali, na čem je to letos proháním.

Publikováno: 25. 11. 2019
2 min. čtení
Sdílet

Tak se dostávám k tomu, proč byla sezóna pěkná. Byla totiž jiná. Letos jsem po dlouhých létech a potřetí v životě pořídil MTB fulla se zdvihy 150mm a vzorkem plášťů ukradeným z traktoru, Giant Trance a to s Custom úpravou v Koloshopu. K němu jsem měl možnost celou sezónu, díky Koloshopu, testovat štěrkolet Cannondale Topstone Apex 1. Právě v téhle kombinaci se skrývá kouzlo letošního ježdění. Štěrkolet mě opakovaně zavezl na místa, kde by mě to na bajku moc nebavilo, přitom stále v přírodě mimo silnice. Paráda. Také jsem jej prohnal mými oblíbenými trasami pro MTB a zase to přineslo zábavu a v neposlední řadě na něm bylo zábavné i ježdění po silnici a třeba i s účastí na Krušnotonu. Objevil jsem tak dost nových míst.

 

No a na trailovém fullu jsem prosvištěl známé i neznámé stezky a místa, ale rychleji dolů a v marastu a kamení ve větším klidu a zábavněji/odvážněji než na XC bajku. Ne zas tak pomaleji se jelo nahoru a co víc, v opravdu hrbolatých výjezdech jsem doskákal dále a výše než na 29 HT MTB. Změna, kterou jsem dost uvítal. Pro mě tedy ideální kombinace dvou kol pro všechno, co mám rád.

K úplné spokojenosti stačí už jen přidat společné ježdění s dětmi a ženou a návštěvy bikeparků Klínovec, Rabenberg nebo Rychlebských stezek či mosteckého Resslu. Rodinné ježdění v Jeseníkách s hledáním a občasným nacházením až božích trailů se v luxusním počasí také povedlo. Tradiční výlety do Máchova kraje netřeba rozvádět. Synek se hodně zlepšil, nefrfňá a baví ho technické ježdění. Dcerka i žena jsou zkušené borkyně. To se to pak plánují výlety.

 

Takže spousta plánů na příští rok už se rýsuje teď, ale rozhodně stále více směřuji od závodů k dobrodružství. Termíny si potřebuji ladit sám a ne kalendářem závodů. MTB v Alpách? Bikepacking na Slovensku? Nebo rovnou na Ukrajině? Uvidíme. Rozhodně na plný pecky! A uvidíme se i na závodech. To je jistý jako jízda na pláštích High Roller.

 

Aktuálně vyhlížím, kdy už konečně otevře Koloshop.cz servis na lyže a poté budu snad doma vyrábět sníh alespoň z bílků.

Honza Bubla, ambasador Koloshop.cz

Ráda se brouzdám Českým středohořím a nezáleží na tom, zda na kole či v běžeckých botách, nebo pěšky. Baví mě objevovat nová místa a chodit mimo civilizaci, kde ráda vypínám hlavu.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin