Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak si užil Fergunna Race 2021 náš ambasador Honza?

V sobotu se konal již třetí ročník závodu Fergunna Race. Je to takový jako orienťák. Je to trochu jiný formát, než co jsem v životě kdy zkusil. Jednak je závod pro dvojice, také je k němu třeba mapa s vyznačenými (různě) bodovanými checkpointy a každý si tedy v limitu 8 hodin může objet, na co se cítí, dojet kam, až chce, ale musí se také včas vrátit na start. A místo konání? Krušné hory. No ty přeci znám a už od dětství prozkoumávám jejich krásy a tajemství pěšky i na kole. Takže odolat bylo těžké a já neodolal. 

Publikováno: 25. 5. 2021
3 min. čtení
Sdílet

Fergunna Race 2021

Protože s mou životní partnerkou Naďou nejsme na kole zrovna sehraní a již svého parťáka měla, měl jsem jet s dcerou. Ta si ale raději uhnala angínu a tak doslova na poslední chvíli jsem oslovil kamarádku Kačku, se kterou jsme dobře sehraní na MTB vyjížďkách. Měl to být její první závod vůbec. Neodradila ji ani předpověď počasí. Když jsem ráno vstal a zjistil, že za okny lije jako z konve, ale ona nevyměkla a již byla na cestě na start, tak jsem si vynadal, ale z postele vylezl.

Fergunna Race 2021

Start i cíl je na Doubravce. Přijel jsem tam zmoklý, "těšil" se na studený start sjezdem dolů a přemýšlel, kolik času mi zabere se po celém dni vysápat zase nahoru do cíle. Přestalo pršet a organizátor Martin Richter ze spolku SPONA říkal, že objednal počasí až od devíti. A objednal. Celý den bylo mnohem lepší počasí, než co tvrdily rosničky. Martin má zkušenosti z pořádání dnes již prestižního závodu Vokoberg a my byli zvědaví, kde tedy najdeme na mapě ty správné značky. 

Fergunna Race 2021

Prohlédli jsme mapu, naplánovali ambiciózní trasu přes naprostou většinu checkpointů a vyrazili. Nutno říci, že jsme s Kačkou oba zvolili  štěrkolety Giant a jak se ukázalo, byla to naprosto skvělá volba. Protože jsem, někdy i nechtěně, projel snad už každou cestu v horách, tak jsme docela upalovali, nebloudili a sbírali body. Velmi brzy se ukázalo, kdo letos na kole jezdí. Neuvisel jsem parťačku ani v háku a až v polovině závodu jsem vlastně začal stíhat její tempo. Nu což, takže vlastně skvělá parťačka. Poslední checkpoint byl pro nás na vrcholu Loučná a my měli necelou hodinku do cíle. Více se stihnout nedalo a tak jsem Kačku provedl nejrychlejší možnou trasou až pod Doubravku, kde mi na panelce na vrchol opět ukázala záda. Já už jel jen na hlavu a v cíli jsme byli 8 minut před limitem. 

Fergunna Race 2021

Vyšlo nám to tedy fakt skvěle a to jsme na Mikuldě (Vitiška byla taky checkpoint) dali smažák. No jo, fakt oběd uprostřed závodu a smažák k tomu. Jak si tak sedíme se všemi přáteli na Doubravce a vyprávíme zážitky, tak najednou slyšíme svá jména a že jsme obsadili třetí místo. Skvělé, hurá! Po 120 km a 2200 vm jsme si tedy z letošní Fergunny odvezli nejen zážitky, únavu a otlačený zadek, ale taky medaili. Závod Fergunna Race můžu všem Krušnohorcům i přespolním jedině doporučit. Stojí za to si někdy zkusit něco nového, kde je třeba mapa, taktika, odhad, orientace, smažák a souhra ve dvojici. Tak zase za rok a mezi tím třeba najdeme něco dalšího pro štěrkolet. Tomu jsem tedy fakt propadl.

Fergunna Race 2021

Honza Bubla, ambasador Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin