Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Honza testoval trailový full Cannondale Habit 4

Honza Bubla, náš ambasador, testoval trailový full Cannondale Habit 4.

Publikováno: 23. 2. 2018
3 min. čtení
Sdílet

 

Canonndale Habit 4 – angl. „Zvyk“ Trailový full, o kterém se můžete snadno něco dozvědět z testů na webu i v tisku, stejně tak od výrobce a prodejců. Já měl možnost jej beze spěchu využívat celou sezónu díky koloshop.cz. Nebyl jsem tedy zatížen nedostatkem času ani potřebou dělat reklamu pro prodej. Závislostí na MTB trpím od roku 1992 a zkusil už jsem leccos.

 

 

Jsem typický jezdec, kterému má kolo přinést v první řadě radost, uvolnění, zábavu a spíše endorfin než adrenalin. Jaký pro mne tedy Cannondale Habit byl?
Kolo v pěkném designu a to až do jemných detailů. Dobře sestavený celek, kde si jednotlivé díly spolu dobře rozumí a spolupracují. Hned po vybalení z krabice jsem se musel opakovaně kochat pohledem na něj. Pomohlo tomu i obutí na výrazné pláště Schwalbe Nobby Nic, vepředu navíc v šíři 2,35. Na to si ani nemusíte ZVYKat.

Vidlice Lefty o které se neustále někde něco píše a stále budí zvědavost mezi lidmi, jak jsem měl možnost opakovaně zjistit, je skvělá. Řeknu jen toto – ne za jízdy mi na kole nic „nechybí“, ne nenaklání se kolo ke straně, ne není to měkké, ne nebojím se, že to upadne, ani nefunguje hůře. Je to jen otázka ZVYKu a na takhle dobrou vidlici jsem si ZVYKl prakticky hned.

 

I obava s dvoukorunkové konstrukce při točení vlevo se nenaplnila. Habit je trailové kolo, které toho umí opravdu hodně. Bez přehánění, je to fakt skvělý univerzál. Od lehkého endura, kde mě nebrzdilo kolo, ale mé schopnosti až po sport. Nejlépe se ale cítí někde uprostřed. Výrazně vzpřímený posed "á la paní radová" zpočátku budil pocit, že kolo má jezdit jen z kopce, ale to je omyl.

Miluji a vyhledávám strmá stoupání jako fyzické i technické výzvy. Ty zvládl v pohodě, stejně dobře, jako jiná kola mnohem sportovnějšího charakteru, místy díky odpružení i lépe. No a z kopce? Pohoda, kontrola, slast. Laboratoř na endorfin.

Opakovaně a často jsem se přistihl, že se doslova tlemím od ucha k uchu a spontánně se pouštím do jízdy „po zadním“ a vymetám každou klopenku. …a úplně stejné pocity vyvolává v singlech a pro něj typických trailech. Prostě syndrom veselého cyklisty s muškami mezi zuby. Musel jsem vypadat jako blázen, když jsem potkával v tomto opojení jiné bajkery.

Jen při jízdě po rovině či mírného stoupání v cestách Krušných hor nelze předpokládat, že pojede jak ostrá 29ka. To chce klid a netlačit na pilu. Nicméně jsem si zkusil na něm zazávodit a díky povedené geometrii jsem nakonec byl i zde příjemně překvapen. Díky tomu jak „žehlí“, trať pěkně odsýpala. S osazením lehkými koly a plášti si závodění na něm umím snadno představit. Strávil jsem s Habitem krásný čas, stýská se mi.

 

Neměl by se jmenovat Habit ( Zvyk ), ale Addiction, tedy Závislost, kterou vyvolává a nutí člověka vyrazit znovu a znovu ven. Děkuji Koloshopu za mimořádně pěknou sezónu s Habitem.

Závěr očima Koloshopu:
Honza Bubla, náš ambasador, je MTB borec, který zkusil, jak sám píše, leccos. Onen Cannondale Habit 4, stroj, který Honza testoval si můžete pořídit za velmi zvýhodněnou cenu 52 798,- Kč (původní cena byla 79 999,- Kč) /horska-kola/Cannondale-Habit-4-2017-horske-kolo,-PrEDVaDeCi.html

Toto kolo patří mezi naše špičková prověřená kola, jsou to kola z předváděcích akcí, veletrhů nebo lehce nová.

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin