Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Fischer Sports slaví 100 let od založení!

Společnost Fischer Sports, založená Josephem Fischerem v roce 1924 v Rakousku, slaví tento rok 100 let existence. Jejím sídlem je od počátku okresní město Ried im Innkreis a právě zde se z malé firmy, založené ve skromných podmínkách, stal postupem času jeden z největších výrobců sportovního vybavení na světě. Pojďme si tedy při příležitosti tohoto výročí přiblížit jednotlivé etapy společnosti od jejích počátků až do současnosti.

Publikováno: 20. 2. 2024
3 min. čtení
Sdílet

1924 - 1959

V roce 1924 zakládá Josef Fischer společnost v malé dřevěné stodole ve městě Ried. Potřebné finanční prostředky si Fischer půjčuje nejen od svého společníka Georga Grösslbauera, ale také od svých příbuzných. Rok co rok neúnavně podniká veškeré potřebné kroky pro dosažení svých cílů a při každé příležitosti, i přes obtížnou finanční situaci, postupuje v expanzi své firmy. V únoru roku 1959 Josef Fischer umírá a zanechává po sobě firmu, jež pod jeho vedením dokázala vyrobit na 500 000 párů lyží. Do vedení firmy se dostává jeho syn Josef Fischer mladší a dcera Selma Sturmberger. Fischer junior celou společnost reorganizuje, realizuje své inovativní nápady a najímá nové zaměstnance. Tyto kroky umožňují firmě stát se největší a nejmodernější továrnou na lyže na světě.

1960 - 1978

V průběhu šedesátých a sedmdesátých let 20. století Fischer neustále stoupá a stává se světovým lídrem. Přichází premiérové úspěchy v alpských disciplínách a vrcholem se stává vítězství Egona Zimmermanna na Zimních olympijských hrách 1964 v rakouském Innsbrucku. V Riedu se začíná stavět nová továrna na lyže, která se počátkem 70. let stává největší na světě. V roce 1971 se začíná společnost ubírat novým směrem, rozjíždí výrobu běžeckých lyží a brzy se i zde stává celosvětovým lídrem. Fischer následně zakládá Sport AG a dochází k fúzi se společnostmi Löffler, Kästle a Dynafit.

1979 - 1999

Neustálý hlad po inovacích ze strany Josefa Fischera mladšího podporuje úspěch značky Fischer nejen nově nastavenými procesy, ale také vývojem nových materiálů. Tým vývojářů společnosti pracuje s nápady jejich šéfa a za pomocí nejmodernějšího vybavení posouvají hranice možného. Společnost se tak například stává dodavatelem kompozitních materiálů pro letecký průmysl. Fischer ovšem nezaznamenává pouze technologický průlom, ale stává se také prvním výrobcem lyží, který přesunul část své výroby do východní Evropy, konkrétně do Mukačevu na Ukrajině, a tento krok se později ukazuje jako zásadní.

2000 - 2014

V novém tisíciletí se Fischer začíná soustředit na své klíčové schopnosti a prodává podíl ve společnostech FACC AG a Fischer Composite Technology. Zaměřuje se na alpské a běžecké lyžování, kde se stává takzvaným single-source dodavatelem a vyvíjí nejen lyže, ale také boty, vázání a hole, čímž dále upevňuje svou pozici na trhu.

2015 - 2024

V roce 2014 zažije společnost vůbec nejúspěšnější olympijské hry, které jsou následovány několika lety převratných událostí. Fischer přichází s vlastním vázáním pro běžecké lyže Turnamic®, čímž se odpoutává od závislosti na severském výrobci vázání Rottefella, a vtupuje také do struktury známého výrobce holí One Way.

V roce 2020 otřásá rodinným podnikem nejen smrt Josefa Fischera mladšího, ale také ničivý požár výrobního závodu v ukrajinském Mukačevu. Dochází tak k přestavbě továrny, která je, i přes nepříznivé dopady pandemie Covid-19 a vypuknutí války na Ukrajině, vybavena těmi nejmodernějšími výrobními kapacitami. A společnost Fischer, jež i nadále zůstává rodinnou, tak vstupuje do dalšího století své historie.

Napište nám do komentáře pod článkem o svých zkušenostech se značkou Fischer. V případě jakýchkoliv dotazů pak neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin