Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Detailní pohled na běžecké lyže Kästle XP 20 Skate Plus

Běh na lyžích jsem měl vždy jako doplňkovou tréninkovou aktivitu k závodění na kole, ale v posledních letech jsem tento sport zcela vynechal. Vyrážel jsem jen občas a především pro zábavu na hodně starých běžkách od výrobce Kästle, které můžete vidět na fotografiích níže. Letos ale konečně nadešel čas pořídit pořádnou výbavu a volba padla opět na značku Kästle. Rozhodl jsem pro model Kästle XP 20 Skate Plus ve střední tvrdosti a doplnil jsem je vázáním Rottefella Xcelerator 2.0 Skate. Obměnit jsem musel také boty a volba padla na Madshus Endurace Universal.

Publikováno: 29. 2. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Běžecké lyže XP20 Skate s voštinovým jádrem excelují vynikajícím skluzem a perfektním držením stopy. Vybral jsem je také proto, že jsou vysoce ceněny znalci pro svou mnohostrannost, bez ohledu na to, zda se jedná o trénink nebo závody. Srdcem lyží je Cap Construction Wood Core vyrobený z lehkého dřeva Paulownia, které se používá jak ve špičce, tak v patce lyže pro optimální pružnost. V kombinaci s aramidovou voštinou ve středu lyže poskytují vynikající torzní tuhost a extrémně nízkou hmotnost.

V kombinaci s vázáním Rottefella Xcelerator 2.0 Skate, poskytujícím optimální přenos síly a kontrolu při bruslení, nabízí lyže vynikající výkon a výborné jízdní vlastnosti. Vázání je lehké, instaluje se snadno na desku NIS pomocí přiloženého klíčku a v barevné úpravě Mint skvěle doplňuje design lyží.

Boty Madshus Endurance Universal jsem zvolil nejen pro jejich schopnost poskytovat optimální podporu pro skate a zároveň možnost pohodlné jízdy v klasickém stylu, ale především mi byly narozdíl od jiných značek opravdu pohodlné. Bez ohledu na to, zda si oblíbíte dynamiku bruslení nebo romantiku klasického stylu, tyto boty vám umožní užívat si obě disciplíny.

Po prvních kilometrech s touto sestavou nemohu být spokojenější. Lyže reagují s přesností a rychlostí, vázání poskytuje maximální kontrolu a boty jsou naprosto dokonalou oporou nohy. Při jízdě jsem si tak opravdu užil každý okamžik, byť těch bílých dnů letos mnoho nebylo.

Ondřej, technická podpora Koloshop

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně výbavy na běžecké lyžování neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin