Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Charitativní běh pro hospic v Litoměřicích

V Koloshopu rádi podporujeme sportovní aktivity a když jde navíc o dobrou věc, těší nás dvojnásob, že můžeme být součástí. Proto jsme se stali partnery 10. běhu pro hospic Litoměřice. Zajímá vás víc? Přečtěte si report od Lukáše, který se letos postavil na start běhu na 10km.

Publikováno: 2. 6. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Jde o jeden z mála závodů, kde nejde o pořadí, ale o něco víc. V tento den víte, že nemusíte vyhrát, stačí se pouze zúčastnit. Přesto se snažíte ze sebe dostat maximum, protože to dává smysl. To, co je na běhu pro hospic krásné, je jeho rozmanitost. Možnost si ho vyzkoušet mají nejen skupiny dětí v mnoha kategoriích, ale i vozíčkáři nebo méně zdatní běžci. Letošní novinkou byl výběh na nedalekou věž zdejšího biskupství. 

Běh pro dobrou věc

Je sobota 18. května chvilku před polednem. Na dómském pahorku se chvíli po startu závodu na 3 a 5 km pomalu chystá hlavní závod charitativního běhu na 10 kilometrů. Letos se na něj vydalo více než sto běžkyň a běžců. Po letech, kdy bylo důležité mít hlavně pokrývku hlavy a sluneční brýle, nás letos čekal vydatný a vytrvalý déšť. Já proto vsadil na výbavu od Dynafitu, která mě ani tentokrát nezradila.

Startovalo se z nejstarší části Litoměřic, proto nepřekvapí, že první stovky metrů byly po dlažebních kostkách. Kromě velké námahy na kolena přišel v dešti i problém s velmi kluzkým terénem. Když však přečkáte první krušné chvilky, dostanete se na cyklostezku směr Velké Žernoseky/Ústí n. L. a čekal nás běh po střídavě asfaltové a příjemnější šotolinové trase.

Jak je již standardem, po celou dobu byly průběžně umístěny občerstvovací stanice včetně otočky u Píšťanského jezera, kde se kromě občerstvení můžete pokochat i krásným výhledem na místní vinice. V těchto místech je trasa vedena kromě cyklostezky i po místních obslužných komunikacích. Řidiči však byli ve všech případech naprosto ohleduplní.

Po návratu do Litoměřic přijde na řadu poslední kilometr. Když už si myslíte, že nejhorší máte za sebou, je nutné přečkat ještě výběh do rybářských schodů a následný stoupák zpět na dómský pahorek k hospici. I když víte, že náročný doběh do cíle přijde, úplně se na to připravit nedá. Pak už ale můžete při zakusování pomeranče nebo banánu z cílového stánku užívat pocitu z dobře absolvovaného „závodu“.

Vítěz zaběhl krásný čas 34:10. O ten ale tentokrát nešlo. Důležité bylo přispět na správnou věc. A to se povedlo, protože jubilejní ročník přinesl hospici rekordní výtěžek, se kterým se povede realizovat potřebné projekty.

Lukáš, Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin