Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Cannondale SystemSix - silniční aero kolo, které sedlá náš ambasador Filip

Cannondale SystemSix - kolo našeho ambasadora Filipa.  A jak se Filipovi na SystemSixu jezdí? 

Publikováno: 18. 4. 2019
2 min. čtení
Sdílet

To se dozvíte v následujících řádcích.

SystemSix je vzhledově pěkné moderní silniční aero kolo, které Cannondalu v nabídce v minulosti chybělo. Plochý karbonový rám zajišťuje velkou tvrdost rámu, ani ne tolik tuhost, jako doopravdy tvrdost. Tím je ovlivněn komfort jízdy, kdy je cítit dost z rozbitých silnic, a to i přes to, že používám pláště šíře 25mm a hustím cca na 7,5 atmosféry. Díky designu je kolo dost rychlé na rovinách i ve sjezdech - ostatně k tomu je také určené. Ale i přes to se s ním dá docela slušně vyjet kopec, o to snáz, když na to člověk má :-)

 

 

Plochý rám je znatelně cítit při silném bočním větru, kdy je zapotřebí korekce celého kola, aby člověk neodletěl do pole. To je ovšem pochopitelná daň za výhody, které rám poskytuje jinde. Osazení mechanickou sadou Shimano Ultegra je bohatě dostačující, obzvlášť v kombinaci s hydraulickými kotoučovými brzdami. Slabinou kola jsou hliníkové výplety Fulcrum vzhledem k jejich poměrně vysoké váze. Ale chápu že se výrobce potřebuje dostat na nějakou prodejní cenu, navíc na trénink jsou dostačující a na závod na kolo přijde něco lepšího. Originál plochá aero karbonová řídítka FSA Vision jsem nebyl schopen držet za vršky, šlo to pouze za páky, takže po dvou trénincích šli vyměnit za klasiku od Zippu

 

 

Na SystemSixu mám momentálně najeto kolem 3000 km. Na tvrdost kola jsem si již zvykl, ač první dva týdny byly poměrně výživné. Zvykat jsem si musel i na pocitově jinou ovladatelnost kola, kdy je na první dojem lehce nemotorné, po nějakém čase to ale již nevnímám. Pro doplnění, na SystemSixe jsem přesedlal se SuperSie Evo.

Za mě osobně SystemSix dobrý aero za rozumnou cenu.

 

Filip Šlajchrt

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin