Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Cannodale Topstone, gravel bike, který testoval náš ambasador Honza

Topstone testování končí a s ním i moje komentáře. Shrnutí se tedy nabízí. Gravel kategorie obecně není jen móda, ale je chytlavou cestou pro cyklistu, který chce all-in-one i za cenu kompromisů, pro cyklistu, který nechce více kol v garáži, pro cyklistu, který chce s kolem jezdit “na těžko”. … a tím by to mohlo skončit.

Publikováno: 25. 11. 2019
3 min. čtení
Sdílet

Jenže takto to neošidím. Ve druhé polovině letní sezóny jsem s kolem absolvoval oblíbený silniční závod Krušnoton a měl jsem radost, že to šlo docela v klidu. Letos prakticky vytrvale pršelo. Na Cannondale Topstone silniční akce jezdit lze a to i ty závodní. Kolo bylo opět nadopováno koly DT Swiss s váhou pod 1500 g a plášti Maxxis Rambler 38c. Mohl jsem obout i užší pláště, ale nechtěl jsem úplně potlačit výhody gravel bajku v podobě pohodlí, přilnavosti a odolnosti širších plášťů. Nejvíce jsem z gravela profitoval v prudkých stoupáních (Strade Lithium), v rozbitých úsecích (kolem Vilejšova k Flájím) a ve sjezdech (z Klínů,… ). Celkový dojem? Spokojenost, kolo nezdržovalo a bylo na něm bezpečněji a pohodlněji.  

 

Na Sv. Václava již tradiční účast na Sayfyho memoriálu, MTB závodě prakticky za humny, potvrdila, že na štěrkoletu se dá objet i slušný výběr MTB akcí. Že jsem se vyválel? No jo, ale když ono to na rovinách tak uhánělo, že jsem do jedné zatáčky (krásně zabahněné) vrazil jako kovboj do salonu. A poprvé to Ramblery nezvládly. Kolo v cajku, já už méně, ale pokračovalo se srdnatě dál. Nakonec čtvrté místo. Pro zajímavost - loni testovaný GT Zaskar na pláštích NN 2,35 na stejné trati jen suché byl o dvě minuty rychlejší a páté místo. Ovšem ten může jet téměř všude hlava-nehlava a já byl v podstatně lepší kondici než letos. 

 

Z čiré zvědavosti jsem inspirován Korunou Krušných hor zkusil dobít pár vrcholů. Podíval jsem se na místa, kde, ač geny Krušnohorec, jsem nikdy nebyl. A jak se osvědčil Topstone zde? Nájezd kolem 100 km převážně terénem/šotolinou bez pocitu únavy. To je příjemné. Silnicím jsem se vyhýbal, ale střídání dobrého pocitu z toho, jak dobře zvládá kolo projet lesáckou cestou i lesní pěšinou s tím, jak poté na silnici ochotně uhání, lhostejno zda nahoru či dolů?!? Tak tohle vážně neomrzí a jsem přesvědčen, že právě možnost slušného svezení v různorodých podmínkách je tou nejchytlavější věcí na kategorii “gravel bike”. 

 

Kolo jsem již vrátil a zrovna teď v podzimním období na něj denně vzpomenu. Díky němu bych mohl nebýt! na silnici ve špatné viditelnosti mezi auty, ale na šotolinách Krušných hor a nebo být i s blatníky a světly třeba po cestě do práce a natahovat si pěkně sezónu. Nedoufám, ale věřím, že štěrkoletů bude přibývat. Jak se nyní ptám pořadatelů, jestli smím jejich MTB maraton jet s berany, tak budou brzy jistě přibývat kategorie Gravel prostě rovnou v propozicích. Komunita roste rychle. Nyní nezvyklé a nové bude obvyklé. Neustále čelím spoustě dotazů. Štěrkolet dokáže vyvolávat velkou zvědavost, protože dává překvapivě spoustě lidí smysl. Mě tedy rozhodně.

Honza Bubla, ambasador Koloshop.cz

Ráda se brouzdám Českým středohořím a nezáleží na tom, zda na kole či v běžeckých botách, nebo pěšky. Baví mě objevovat nová místa a chodit mimo civilizaci, kde ráda vypínám hlavu.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin