Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Bývalí silničáři zazářili na největší gravelovém závodě Unbound. Vakoče a Mohoriče zbrzdily defekty

Letošním vítězem největšího gravelového závodu Unbound Gravel se stal Australan Lachlan Morton, který po více než 320 kilometrech porazil Američana Chada Hagu ve sprinterském duelu. Druhý muž loňského ročníku, český cyklista Petr Vakoč, měl v průběhu náročného závodu několik defektů a do boje o vítězství tentokrát nezasáhl. Technické problémy zastavily taky mistra světa Mateje Mohoriče.

Publikováno: 4. 6. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Mohorič se do Kansasu vydal poprvé v životě, v duhovém dres světového šampióna patřil k favoritům závodu, ale doplatil na svou nezkušenost s americkými gravelovými podniky. Na začátku závodu se držel mezi nejlepšími, ale po několika defektech kontakt s čelem závodu ztratil, navíc zničil ráfek a musel vzdát. Nepomohla mu ani podpora týmových kolegů Matevže Govekara a Lukasze Wisniowského.

Současní silniční profesionálové neuspěli, ti bývalí, kteří se nyní střetávají na gravelových závodech v USA i v Evropě, byli mnohem efektivnější. Obhájce loňského vítězství, a specialista na terénní vytrvalostní závody na gravelu a horských kolech, Keegan Swenson tentokrát nepatřil k nejlepším a dojel až čtrnáctý. Uvolnil tak prostor bývalým silničářům.  

Letos se do Kansasu vydala spousta bývalých hvězd silničních klasik, například Niki Terpstra, Greg Van Avermaet a Petr Vakoč. Nakonec to však byli Lachlan Morton a Chad Haga, kterým se na 327 kilometrech s převýšením 3700 metrů dařilo nejvíc. Po 100 kilometrech závodu odjeli společně s Nizozemcem Thijsem Zonneveldem, kterého později zbrzdil defekt. Za vedoucí dvojicí se vytvořila skupina pronásledovatelů vedená Van Avermaetem.

Morton s Hagou už nebyli dostiženi a Australan byl ve spurtu lepší než vítěz časovky na Giro d'Italia 2019. Morton se na nejvyšší stupeň postavil poprvé, loni skončil třetí. Také o třetí místo spurtovali dva závodníci, třetí skončil Dán Tobias Kongstad před Nizozemcem Piotrem Havikem. Hned za nimi dojel pátý Ital Mattia De Marchi, šestý byl Nor Simen Nordahl Svendsen a pro sedmou příčku si v malé skupině dospurtoval Van Avermaet.  

Na 41. místě dokončil Vakoč, v doprovodu dalších bývalých silničářů Thomase Dekkera a Daniela Osse.

 

Článek byl převzat ze serveru www.roadcycling.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin