Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Brýle Bliz Active Sprint očima Honzy

Další brýle na další sezónu, stejně a přesto hodně jinak. Jak se pomalu těším na sezónu, začínám bloudit po stránkách eshopu a plánovat, co tak ještě nemám a hrozně moc potřebuji, nebo mám, ale jistě nutně potřebuji lepší.

Publikováno: 1. 3. 2018
2 min. čtení
Sdílet

Jedna z věcí se mi ale každou sezónu opakuje – brýle. Buď jsem je zlomil, poškrábal, případně jsou úplně nezvěstné. A tak stále znovu i přes péči, kterou dostávají, kupuji nové. Letos mě opět zaujaly brýle s výměnnými skly. Do lesa jedině kontrastní skla spíše světlejší, oranžová a na silnici a sluníčko na horách zase tmavá skla, efektní zrcadlová.

Tentokrát to vyhrály brýle BLIZ Active Sprint. Pěkné, pevné, lehké, poctivé pantíky, kvalitní plast, vůbec se skla nedotýkají obličeje. Dvě skla - kontrastní a zrcadla modré barvy. Doma po vybalení z robustního pouzdra přišlo první překvapení. Přibalená „gumička na nožičky“ není jen tak nějaká gumička. Ve skutečnosti je to kvalitní guma a nožičky zcela nahrazuje. Stačí je totiž odepnout jednoduchým leč důvěryhodně působícím mechanismem a místo nich připojit onu gumičku. Je to velice praktická věc, což ví každý, kdo jezdí na běžkách a ví, jak mrznou uši od nožiček brýlí nebo jak nedrží brýle s nožičkami na čepici.

A hned druhé překvapení – výměna skel vyžaduje odvahu zabrat, protože v rámu opravdu drží. A třetí překvapení – „potítko“ stejně jako „gumička“ vůbec není potítko. Po jeho instalaci dojde k oddálení obroučky od obočí a tím ke zlepšení ventilace. Není ze savého materiálu, ale spíše z měkké nesavé EVA pěny.

 Jaká je jeho skutečná a bezvadná funkce pochopíte až ve chvíli, kdy vyměníte nožičky za gumičku. Ta totiž přitahuje brýle k hlavě a potítko funguje jako skvělá „distanční podložka“.

 A co v praxi? No na kole jsem s nimi ještě nebyl, ale nadšení z použití na běžkách i na sjezdovce je veliké. Žádné mlžení, perfektní optika bez zkreslení. Nefouká za ně ani když střídáte rychlé oblouky po sjezdovce. Potěšilo mě kontrastní sklo, protože je malinko tmavší než jiná oranžová skla a na druhou stranu sluneční modře zrcadlové sklo je zase o chlup světlejší, než bývá zvykem.

Tak jsem si neplánovaně koupil bezva brýle na zimní sporty a jak doufám, budou super i na kole.

Malé doplnění za Koloshop: Testované brýle Bliz Active Sprint, stejně tak mnoho dalších brýlí této švédské značky pro Vás máme v naší nabídce -> https://goo.gl/UGNsqS

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin