Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Běželi jsme pro dobrou věc

Na světový den boje proti rakovině  4. 2. 2023 se konala v Teplicích charitativní běžecká akce s názvem Kačky pro Kačku, jejíž jsme byli jako Koloshop.cz partnerem.  Běhu se zúčastnil, mimo jiné i náš kolega Míra, který se rozhodl o běhu napsat pár řádků. 

Publikováno: 7. 2. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Už nějakou dobu jsem si říkal, že by bylo fajn dát si od cyklistiky trochu odpočinek a zase začít běhat. Pořád mi však chyběl nějaký impuls, který by to celé odstartoval. Když jsme se dozvěděl, že Koloshop bude partner tohoto běhu, tak jsem si řekl: „To je přesně ono!“.

Kačky pro Kačku

K dispozici byly dvě tratě o délkách 5 km a 1,8 km. Já moji další kolegové z Koloshop.cz Miloš, Adéla a Jakub jsme se rozhodli běžet 5 km. Vše začalo prezentací a následnou registrací k závodu ve 13 hodin. Postupně se prostor u Domu kultury v Teplicích začal zaplňovat lidmi, kteří se také odhodlali a na akci přišli. Nakonec se nás sešlo úctyhodných 270 běžců a chodců.

Kačky pro Kačku

Samotný závod začal ve 14 hodin za zvuku startovací pistole. Postupně probíháme Lázeňskou uličkou, kolem Morového sloupu až do Zámecké zahrady. Po prvním kopci sbíráme své síly ještě na jeden, který začíná výběhem ze Zámecké zahrady směrem k tenisovým kurtům na Letné. Zde na nás zpoza rohu vybafnul fotograf a cesta dál pokračovala z kopce dolů ke Kolostujově kašně až k samotnému cíli závodu u Domu kultury. Po doběhnutí následovalo vyprávění o svých zážitcích a nezbytné občerstvení ve formě čaje a bábovky. K dispozici byl mimo jiné i svařák, guláš a ostatní dobroty. Pomalu začalo sněžit a doběhli i poslední maminky a tatínkové s kočárky.

Kačky pro Kačku

Po dobu celé akce panovala pozitivní atmosféra, kterou umocňoval fakt, že jsme měli možnost podpořit dobrou věc a zároveň udělat něco pro své zdraví. Celková částka ve výši 50 000 Kč, která byla přímo na místě vybrána, putuje na Nadační fond dětské onkologie KRTEK. První ročník akce Kačky pro Kačku se za mě povedl na výbornou a doufám, že příští rok se opět všichni budeme moci sejít na startovní čáre před Domem kultury v Teplicích.

Kačky pro Kačku

Míra, Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin