Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Ambasadorka Katka vyrazila k jezeru Laka

Podzimní měsíce září a říjen nabídly krásné cyklistické počasí a (nejenom) na Šumavě jsme měli občas skoro letní sezonu s tím, že rána a večery už byly chladnější, ale přes den mi někdy počasí připomínalo spíš léto. Těchto podmínek ale pravidelně využívalo hodně víkendových návštěvníků, což je dobře, ale já mám raději MTB výlety bez davů lidí. Bylo tedy třeba sjet z hlavních tras a objevovat vedlejší trasy, které nabízejí neméně krásné šumavské výhledy. Pro mě má podzim jednu velkou výhodu. Mám už od jara přeci jen něco naježděno a mohu se tak pustit do delších okruhů. Cílem tedy bylo ledovcové jezero Laka. Téměř 1100 m.n.m. položené jezero nad vesnicí Prášili, které bylo dříve veřejnosti nepřístupné.

Publikováno: 30. 10. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Vyrazila jsem ze Zadova směrem přes Zlatou Studnu na Horskou Kvildu a dále přes Filipovo Huť na Modravu. Z Modravy jsem zvolila lehčí profil okolo Vchynicko-tetovského kanálu. Cestou přejedete krásný opravený hradlový most přes Vydru u Rechlí, míjíte Antýgl, později Mechov a Velký Bor. Odtud už to je jen kousek do Prášil, kde leze doplnit chybějící občerstvení. Na jezero Laka lze z Prášil dojet více možnostmi. Já zvolila ještě kus pohodový profil po cyklostezce vedené poblíž silnice směrem na Železnou Rudu. Profil se ale výrazně změnil u odbočky na žlutě značenou trasu směrem na Vysoké lávky. Vlastně až na Laka stále slušně stoupáte. Odměnou vám bude nejenom jezero Laka, ale i řada kouzelných míst cestou, např. rozcestí na Hůrce stojí za zaslouženou zastávku.

Když jsem se pokochala výhledem na Laka, vyrazila jsem zpět po červeně značené trase kopírující česko-německé hranice. Je to krásná šotolinová trasa, která se ale od jezera Laka ještě nepěkně zvedá. Pozdější úžasné výhledy na vrchol Poledník dají ale všemu fyzickému úsilí zapomenout. Po návratu do Prášil máte na cestě zpět zase více možností, ale už i pěknou porci km v nohách.

Já se cítila dobře, tak jsem to z Prášil vzala po žluté směr Poledník. Brzy jsem ale z hlavní trasy odbočila na Zelenou horu, kde je krásná vyhlídka na obec Srní a dál přes údolí Roklanského potoka na Modravu. Toto údolí je podle mě jedna z nejkrásnějších lokalit Šumavy. Tento názor má ale více návštěvníků a sami tam rozhodně nebudete. Z Modravy je opět více možností jak pokračovat dál, ale já už snědla poslední traťovku, tak jsem v Koloniálu dokoupila pití a vzala to přes Filipovo Huť a Horskou Kvildu nejkratší cestou domů. Byl to parádní výlet, ale dobře přes 80 km.

Tak vám všem přátelům Koloshop přeji krásný zbytek cyklistické sezony.

Katka, ambasadorka Koloshop.cz

Kateřina Neumannová je bývalá česká běžkyně na lyžích a cyklistka, olympijská vítězka z Turína 2006 a mistryně světa v běhu na lyžích.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin