Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Vidlice Rock Shox Psylo se vrací! Domain a Rudy updatovány

Rock Shox přichází s novinkami ve střední třídě své nabídky odpružených vidlic určených pro trail a enduro a to jak v klasickém, tak elektro pojetí. Přichází znovuzrozené Psylo a vylepšený Domain. Spolu s nimi dostává nový update i gravelová vidlice Rudy.

Publikováno: 16. 4. 2024
7 min. čtení
Sdílet

Rock Shox Psylo

Znovu oživená platforma vidlice Rock Shox Psylo přináší výkon, který si zaslouží každý jezdec, bez ohledu na úroveň zkušeností. Tato vidlice je inspirována technologiemi, které stojí za legendárními modely Pike a Lyrik, a přináší zdokonalený zážitek z jízdy. Ať už jste víkendový nadšenec, který chce oživit své jízdy na e-biku, nebo zkušený jezdec, který si je vědom svých schopností v trailu, Psylo je vidlice, na kterou jste čekali.

Vlastnosti a technologie

Nové tlumení Isolator RC

Psylo Gold je vybavena novou tlumící jednotkou Isolator RC. Ta je inspirována prvotřídním tlumičem Charger 3, který je použitý ve vidlicích z vyšších kategorií (Lyrik, Pike). Nově vyvinutý tlumič Isolator využívá design založený na použití pružinou podporovaného vnitřního plovoucího pístu (IFP), který je postavený na podložkách. Tato technologie nabízí jezdcům konzistentní a předvídatelný pocit po celou dobu jeho zdvihu. Tlumení Isolator má trojpolohové nastavení komprese (Open, Pedal, Firm), což znamená, že v otevřené poloze (Open) olej volně protéká tlumičem, což umožňuje absorbovat velké nárazy a chránit ruce jezdce. Poloha Pedal je podpůrná, ale nepůsobí nepříjemně při opakovaných nárazech, zatímco poloha Firm poskytuje maximální tlumící sílu pro eliminaci kmitání a zajištění nejefektivnější jízdy po rovině, či při stoupání. 

Odezva a konzistence

Design IFP tlumiče Isolator brání míchání vzduchu a oleje, což vede k bezkonkurenční odezvě při nárazu a zvýšené konzistenci po celé délce zdvihu. Zcela nový píst odskoku (Rebound Piston) řídí tok oleje jak při kompresi, tak při cestě oleje zpět, přičemž podložky pod pístem kontrolují rychlost toku oleje oběma směry. Píst odskoku využívá dvoucestný obvod, který má dvě úrovně, easy-flow pro lepší přilnavost v technických pasážích a hard-flow, která se aktivuje při hlubokém zdvihu. To vše umožňuje přednímu kolu dokonale sledovat terén bez ohledu na to, co trať přináší, zajišťuje předvídatelnost a snižuje nežádoucí tvrdost. A co je na tom všem nejlepší? Tlumič Isolator je podobně jako Charger 3 mimořádně tichý.

35mm hliníkové vnitřní nohy a vysoce kvalitní pouzdra

Nová platforma kluzáků o průměru 35 mm zajišťuje funkční tuhost a zlepšuje přesnost řízení, což je klíčové pro jistotu ovládání v náročném terénu. 

Nová prémiová pouzdra snižují počáteční sílu potřebnou pro pohyb a zajišťují plynulý pocit i v drsném terénu.

DebonAir

Aktualizované vzduchové pružení DebonAir nabízí máslově hladký pocit ihned od začátku zdvihu a bylo doladěno tak, aby dokonale pasovalo k novému tlumiči Isolator. Inspirací pro vývojáře byly vzduchové pružiny DebonAir+ z vyšších modelů vidlic, což umožnilo dosáhnout perfektního mixu pozitivních a negativních objemů. Toto řešení zaručuje vyšší pozici ve zdvihu a zvýšenou podporu uprostřed zdvihu, aby jistota na trailu byla maximální. Vzduchové pružení DebonAir, které je velmi dobře nastavitelné, se drží vyšší ve zdvihu, což využívá možnosti zdvihu vidlic Psylo od 130 do 160 mm, a poskytuje plynulý, konzistentní pocit podobný pružině po celou dobu zdvihu. Je také připraveno na použití Bottomless Tokenů, což umožňuje uživatelům další úpravy podle osobních preferencí.

Mazivo Maxima Plush

Tlumící kapalina Maxima Plush snižuje tření a ztlumuje hluk tlumení, zatímco mazivo Maxima Plush Dynamic Suspension Lube snižuje tření, má delší životnost a zlepšuje výkon odpružení jízdu za jízdou.

Kompatibilita s krátkým blatníkem

Vidlice je kompatibilní s krátkými blatníky, které jejichž přichycení je řešeno elegantních uchycením pomocí šroubů k můstku vidlice. Blatník RockShox je součástí balení.

Rock Shox Psylo představuje kombinaci ceny a výkonu, která přináší spolehlivost a schopnosti na každou jízdu. Tato vidlice nejen že zvyšuje možnosti na trati, ale také nabízí pokročilé technologie, které zlepšují celkový dojem z jízdy. Nezáleží na tom, zda objevujete nové traily během obědové pauzy nebo se vydáváte na celodenní horská dobrodružství, Psylo je připravena posunout vaše jízdní zážitky na novou úroveň.

Technická specifikace modelu Psylo GOLD RC:

 • Tlumení: Isolator RC
 • Pružení: DebonAir
 • Velikost kol: 27.5”, 29”
 • Zdvih: 130mm, 140mm, 150mm, 160mm
 • Offset: 37mm (pro 27.5”), 44mm (pro 27.5”, 29”)
 • Hmotnost: 2,320g (pro zdvih 160mm a offset 44mm)

Psylo bude vyráběno i ve specifikacích Silver RC a Silver R, ty však budou jen pro výrobce kol a nebudou k dispocizi pro maloobchodní prodej.

Pro úplnost je zde jejich přehled:

Rock Shox Domain 

Kola s vyšším zdvihem přinášejí větší požadavky a vidlice Domain čerpá inspiraci z modelu ZEB, specialisty na enduro, aby těmto požadavkům vyhověla pomocí nových technologií. Tento těžký kalibr je vybaven špičkovým výkonem pro každého nadšence do endura nebo zapáleného jezdce na elektrokole, připraveného překonat stoupání a užít si sjezd. Nový třípolohové tlumení Isolator nabízí konzistentní a předvídatelnou funkci. Spolu s výkonem vzduchové pružiny DebonAir a robustním 38mm šasím, Domain nabízí spolehlivý výkon v rozumném rozpočtu.

Vylepšená platforma Domain se rozrůstá s aktualizovaným modelem Domain Gold RC. 

Hlavní rysy:

Nový tlumič Isolator RC s třípolohovým nastavením komprese (Open, Pedal, Firm) a externě nastavitelným povratem, poskytuje lepší trakci, kontrolu a důvěru jezdce.

38mm vnitřní nohy zvyšují tuhost, ideální pro horská enduro kola a elektrokola.

Vysoce nastavitelná vzduchová pružina DebonAir, která se drží vyšší ve zdvihu, využívá plně rozsah zdvihu vidlice Domain 150-180mm a nabízí hladký, konzistentní pocit podobný pružině po celou dobu zdvihu. Je také připravena na použití Bottomless Tokenů.

Kompatibilní s krátkým blatníkem (blatník RockShox součástí balení).

Mazivo Maxima Plush zvyšuje výkon tlumení, snižuje tření a ztišuje hluk odskoku.
Maxima Plush Dynamic Suspension Lube snižuje tření, vydrží déle a zvyšuje výkon odpružení jízdu po jízdě.

Technická specifikace modelu Domain GOLD RC:

 • Tlumení: Isolator RC
 • Pružení: DebonAir
 • Velikost kol: 27.5”, 29”
 • Zdvih: 150mm, 160mm, 170mm, 180mm, 
 • Offset: 44mm (pro 27.5”, 29”)
 • Hmotnost: 2,500g (pro zdvih 180mm a offset 44mm)

Domain bude vyráběn i ve specifikaci GOLD R, ten však bude jen pro výrobce kol a nebude k dispozici pro maloobchodní prodej.

Pro úplnost je zde jejich přehled:

Isolator Damper Upgrade Kit

V případě, že budete mít kolo s nižším modelem vidlice, bude možné zakoupení Upgrade Kitu tlumící jednotky Isolator, kterým ze své stávající vidlice jednoduše dostanete ještě více!

Balení obsahuje kompletní vnitřní osazení levé nohy včetně všech uchycení.

Kit je kompatibilní s modelem Domain Gold R.

Rudy Ultimate XPLR

Gravel kola nabírají na popularitě a s nimi přichází i potřeba vybavení, které by zvládlo všechno, co gravel svět nabízí. Právě s tímto záměrem byla zkonstruována nová odpružená vidlice Rudy Ultimate XPLR, která je navržena od základu tak, aby vyhovovala dnešním nejnáročnějším gravel bikům. Ať už plánujete zůstat blízko domova nebo se vydat na dlouhé výpravy, Rudy je připravena poskytnout vám svobodu a zábavu na cestách. Tato vidlice je volbou pro ty, kteří chtějí na gravelu řádně zdivočet.

Upgrade Rudy Ultimate XPLR oproti jejímu předchůdci spočívá v osazení novou ultra lehkou olejovou patronou Charger Race Day 2 s dvěma pozicemi nastavení komprese: volný režim (Open) a pevný, připravený na sprinty (Lock). Rudy se může pochlubit precizním řízením díky vnitřním nohám o průměru 30mm. Její univerzálnost dokresluje i  kompatibilita s blatníky a to i těmi které je třeba uchytit ke spodním nohám.

Technologie a vlastnosti

 • Charger Race Day 2 Damper: Dosud nejlehčí výkonnostní tlumič dosud, nabízí dvě pozice komprese: Open a pevný Lock. Každý detail byl perfektně doladěn a každá zbytečný gram byl odstraněn.
 • Solo Air pružina: Naladěna pro krátký zdvih, což je ideální pro gravel.
 • Obráběná a anodizovaná korunka: Zvyšuje odolnost a estetický vzhled.
 • Maxima Plush Dynamic Lower Leg Lube: Snížení tření a zlepšení výkonu vidlice jízdu po jízdě.
 • Barva „Kwiqsand“: Exkluzivní barevné provedení.
 • Kompatibilita s plnými blatníky: Použití vlastních stealth úchytů.
 • 3-boltové úchyty pro krátký blatník: Blatník RockShox je součástí balení.
 • Maxima Plush tlumicí kapalina: Snížení tření a ztišení hluku tlumiče.
 • Možnost použití pneumatik až do velikosti 700x50.
 • Možnosti zdvihu 30mm a 40mm: Nabízí flexibilitu pro různé typy gravel jízd.

Rudy Ultimate XPLR je tedy připravena na to, abyste ji vzali na cesty, kde se nebojíte zabořit kola do neznámých cest a užít si každý kilometr na plno.

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte - telefonicky na čísle 417 532 677, e-mailem na info@koloshop.cz. Můžete také navštívit jednu z našich kamenných prodejen nebo využít kontaktní formulář.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin