Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Tip na gravel trasu v Křivoklátsku

V našem minulém článku Klára nastínila, že Křivoklátsko řadíme v žebříčku nám dostupných lokalit hodně vysoko. Na silničních kolech zde jezdíme už pár let, ale opravdové nadšení v mém případě značně narostlo až potom, co jsem si loni pořídil gravel kolo Orbea. Křivoklátsko se svým lesním porostem patří k nejhustěji zalesněným plochám u nás a co se zde skrývá mě opravdu překvapilo.

Nejčastěji sem jezdím po práci z centra Prahy, proto jako výchozí bod pro trasu volím město Unhošť, dobře dostupné z dálnice D6. Rovněž Beroun více na jihozápad po D5 může být dobrou alternativou. Při trasování a přiblížení mapy zjistíte, že místní lesy mají neuvěřitelně hustou síť lesních cest, tudíž alternativ je opravdu mnoho a níže je výběr toho nejlepšího, co jsem měl zatím možnost prozkoumat. Zkrátit nebo prodloužit se to dá vždycky. Doporučuji se v mapě držet plných čar, tak je zaručen ten nejhladší štěrk a hlína, i když výjimky se vždy najdou. Začátek vede krátce v PP Povodí Kačáku, poté přes Beroun a Nižbor zpět nahoru na kopec a vstříc těm nejlepším štěrkovým úsekům a hradu Křivoklát. Z údolí Berounky se stoupá na kopec celkem třikrát a spolu s dalšími brdky to dává přes 1500 výškových.

Největší zajímavostí na trase jsou tiché lesy bez lidí, nutnost kochat se přírodou je na každém rohu. Nicméně cyklistika jde ruku v ruce s kavárenským povalečstvím, proto nesmí chybět pár tipů, kde se kvalitně občerstvit. V Berouně je dobré si trochu zajet do centra za kavárnou Šťastná Koza nebo na burger v Blackdog pro regulérní oběd. V Nižboru originální restaurace Zastávka uvnitř starého vagonu. Sýkořice a Khulna už padly v předchozím článku, stejně tak i Lívanec v Horním Bezděkově. 

Na trasu je ideální společník samozřejmě gravel kolo, ale rychlé horské také nebude na škodu, jen se nesmí počítat s náročným terénem. Doporučuji rychlé pláště 40-45 mm a pak už jen dobré nohy a rostoucí úsměv.

Ať to lítá, David.

Rád překonávám své hranice a proto se chci věnovat vytrvalostním vzdálenostem bez podpory. Doma jsem na gravelu nebo horském kole.

Od 12 let jsem nerozlučná dvojka s horským kolem, v poslední době mě ale hodně baví i silnice a gravel. Mám ráda závody a zkoušení nových disciplín a výzev.

Komentáře (1)

Napsat komentář

Ty fotky vypadají skvěle!

15.04.2024 10:04
Adéla Nestlerová
Adéla Nestlerová Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin