Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Tip na cyklotrasu Křivoklátskem

Pár let jsme bydleli ve Středočeském kraji, co by kamenem dohodil od letiště. Kromě silné koncentrace lidí a letadel tu ale najdete pěkné trasy na silnici, gravel i mtb. Vracíme se sem velmi rádi, jednak nás to sem táhne za pracovními povinnostmi, jsou tu pěkné cyklo lokality a v neposlední řadě tu máme i hlídání našich dětí. A kde je hlídání, tam mají rodiče pré. 

Tentokrát jsme vyrazili já na silničním kole s 32 mm plášti, David na svém gravel kole Orbea Terra. Startovali jsme kousek od Okoře a vydali se směrem na východ, Číčovice, kolem Lidic a ke Kladnu, kde to začala být zábava. Místní šotolinové cesty jsou krásné uhlazené “dálnice bez aut”. Plynule na kladenský gravel navázala cyklostezka č. 8185 od Srb až k Lánům, která je z větší části asfaltová, ale zato pěkná a široká, pohodlně se sem vejdou cyklisté i bruslaři či běžci.

Z Lán kousek po hlavní a odbočit na nenápadnou silničku, která Vás dovede až k Amálii, což je takzvaná “modelová krajina” České zemědělské univerzity, kde se snaží chytře využívat vodu v krajině (David, jakožto vystudovaný vodohospodář, velmi nadšen). Po Amálii nás čekal sjezd do Zbečna a výjezd z něj do Sýkořic, kde je zaparkovaná vyhlášená Khulna Kaava, maringotka s občerstvením a moc pěkným výhledem. Příjemně občerstvení jedeme přes Běleč, Bratronice a Horní Bezděkov, kde určitě doporučíme Penzion Lívanec na jídlo a kávu. Nám stačila jedna zastávka, takže frčíme dál. 

Blížíme se k Praze a provoz trošku houstne, ale my bez Radaru od Garmina nevyjedem, takže o všech autech víme a jsme v pohodě. Nakonec přes Unhošť, Jeneč, objet letiště, do Středokluk a zpátky k Okoři. 

Garmin jsem stopla na 104 kilometrech a 4 hodinách, 1100 m převýšení bylo příjemných, žádné velké kopce ani nudná šlapavá rovina. Trasa je to moc pěkná, takhle rychle mi snad stovka na kole nikdy neutekla, až jsem si říkala, že bychom si to prodloužili. Velmi tomu pomohlo letní počasí, které zrovna bylo. Že bychom si v březnu u nás oblékli “krátký/krátký”, to se nám snad ještě nestalo. A že na kole už pěknou řádku let jezdíme. Každopádně za počasí jsme se rozhodně nezlobili, ani ten saharský písek nám nevadil. :) 

Rád překonávám své hranice a proto se chci věnovat vytrvalostním vzdálenostem bez podpory. Doma jsem na gravelu nebo horském kole.

Od 12 let jsem nerozlučná dvojka s horským kolem, v poslední době mě ale hodně baví i silnice a gravel. Mám ráda závody a zkoušení nových disciplín a výzev.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin