Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Sezona s GT Zaskar Carbon Expert 2018. První dojmy. Tak jak je to s tou legendou?

Honzu Bublu, našeho ambasadora, již znáte. Postupně Vám bude sdílet svoje zkušenosti s jeho novým horským kolem GT Zaskar Carbon Expert 2018. A dnes přinášíme první dojmy. 

Publikováno: 11. 4. 2018
2 min. čtení
Sdílet

Když jsem se v zimě těšil, že budu mít díky Koloshop možnost celou sezonu prohánět nové kolo a vybral si Zaskara, hledal jsem fotky, videa, recenze u nás i na zahraničních webech. Nakonec se v kuchyni jeden březnový večer objevila veliká krabice a na ní nápis GT. Bylo to jako opožděné Vánoce, jen stromeček chyběl.

Vybalování a následné montování se nedalo udělat na dvakrát, to prostě nešlo, a tak jsem před půlnocí popíjel čaj a kochal se novým miláčkem ze stáje GT Zaskar, model Carbon Expert.

Byl jsem nadšený prakticky ze všeho, design, barva, tvary rámu, osazení, vše přesně podle mého gusta. Moc jsem se těšil ven, jenže zima nějak nechtěla zmizet a tak jsem, hned jak to šlo, vyrazil alespoň na silnici, v dresu sadu imbusů, že si zatím doladím sedlovku, pozici sedla, řidítka, sklon brzdových pák atd.

Rozepisovat se nad tím, že sada XT bezvadně funguje nemá smysl, stejně jako kliky Praxis. O geometrii s krátkou zadní stavbou a dlouhým rámovým trojúhelníkem v kombinaci s kratším představcem se nemá cenu moc rozepisovat. Přesně jako v pochvalných recenzích (kterých přibývá), kolo skvěle uhání, ochotně zrychluje i točí.

Vidlice FOX Stepcast jezdila loni světový pohár, takže by měla umět své. Co je poznat při prvním přizvednutí předního kola, je mimořádně nízká hmotnost kolem 1450g. Brzdou jsem byl já a moje naprosto přes zimu zlenivělé tělo.

Přiznám se, trochu jsem „potunil“. Hliníkovou sedlovku jsem vyměnil za mou milovanou Syntace P6 HiFlex a sedlo Syncros nastoupilo místo původního WTB Silverado, které moje sedací kosti odmítaly přijmout. Kola jsem osadil oblíbenými Maxxis Ardent Race EXO TR, vyhodil duše a nahradil latexem. Suma sumárum funkční upgrade a více než půl kila dole.

Nemohl jsem se dočkat prvního odbočení do lesa. Na jízdu na začátku sezóny a na novém kole to vezmeme zlehka, nechceme si přeci pokazit začátek sezóny nějakým tím zlomeným klíčkem nebo zápěstím. „Modří už vědí“, čerstvě sundaná sádra právě ze zápěstí mi trochu ubrala vítr z plachet.

No jenže jen na chvíli. Kolo mi hrozně rychle sedlo a tradiční sjezdík z Vlčího kamene, který jedu přes 50 km/hod až tak na počtvrté, jsem projel s klidnou hlavou přesně tou padesátkou.

No tak tohle bude sezóna plná pěkných zážitků.

Vybral jsem si dobře, myslím. Zaskar je prostě legenda a letos se zatraceně povedl. Tak uvidíme, co bude dál. Sezona teprve začíná.

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin