Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Představení nového Bosch systému

V roce 2022 Bosch představil novinku, a ne jednu. Často se výrobci zaměřují na vývoj nového hardware, a software je poněkud přehlížený. Bosch šel jinou cestou a udělal nově vše. Vše znamená v tomto případě úplně všechno - motor, baterii, displej, nabíječku a aplikaci. Pro přehlednost si vše představíme v tomto blogu.

Publikováno: 21. 11. 2022
6 min. čtení
Sdílet

bosch moterra

Motor Bosch Performance CX Smart System

Název motoru je prakticky stejný, jako jeho předchůdce označováný jako GEN 4. Smart System má stejné rozměry a parametry - 85 Nm točivého momentu a 4 asistence s automatickým eMTB režimem. Prvek navíc zabudovaným přímo v motoru je "ConnectModul". 

ConnectModule

ConnectModule je umístěn přímo v motoru a umožňuje sledovat kolo pomocí integrovaného GPS lokátoru a skrze eBike Alarm můžete elektrokolo zamknout a zlepšit tak zabezpečení proti krádeži. Při pohybu kola tak alarm začne vydávat zvuky a spustí se se spárovaným telefonem (skrze digitální klíč) sledování polohy.

Automatické zapnutí
Po nainstalování aplikace eBike Flow se eBike Alarm automaticky zapne, jakmile kolo vypnete.
Akustické a optické upozornění
eBike Alarm začne při zaznamenání menšího pohybu upozorňovat zvukovými signály a rozsvícením LED kontrolek.
Sledování
Pokud dochází k pohybu elektrokola bez platného klíče, dostanete upozornění a můžete polohu eBiku sledovat.

 

Displej KIOX 300

Displej KIOX 300 je nejpoužívanější displej pro Smart System, jednoduše ovládaný pomocí LED Remote ovladače. Displej zobrazuje spoustu informací o sportovní aktivitě. Zobrazení nadmořské výšky, stoupání, výkonu, frekvence šlapání a kalorií to vše budete mít na očích. Chytrý systém zde značí i budoucnost. Počítá se s novými funkcemi, které budou kompatibilní právě se Smart Systemem a displejem Kiox 300.

Ovladač LED Remote

Velkou obměnou prošel ovladač. LED Remote je navržen co nejvíce ergonomicky, takže palcem budete velice intuitivně ovládat váš eBike bez zbytečného soustředění se, které tlačítko stlačit. Indikace úrovně asistencí je zobrazována pomocí barevných LED diod (černá - OFF, zelená - ECO, fialová - eMTB, červená - TURBO).

SmartphoneGrip

Proměňte svůj chytrý telefon v displej eBiku. Stačí, když připevníte držák SmartphoneGrip na řídítka, umístíte do něj svůj chytrý telefon a otevřete aplikaci eBike Flow. Nemusíte se bát o výdrž telefonu, protože se váš smarthphone bude bezdrátově nabíjet právě z držáku telefonu. Takže pokud jste fanoušky vysoce přehledné navigace s mnoha dalšími údaji, je varianta telefonu v držáku jasnou volbou - čas příjezdu, zbývající vzdálenost, průměrná a aktuální rychlost jsou zobrazované údaje o jízdě a aktuální stav baterie jak telefonu, tak elektrokola společně s informací o dojezdu a aktuálním časem budou zobrazeny na hlavní stránce navigace.

Baterie - 750 Wh a další

Kombinace enormního počtu najetých kilometrů, skutečně dlouhou životností a ergonomickým designem pro jednoduché vyjímání a zacházení dělá z baterií Bosch to nejlepší, co ve světě elektrokol nalezneme. Systém správy (BMS - battery management system), vyvinutý společností Bosch, chrání před příliš vysokými provozními teplotami, přetížením i hlubokým vybitím. BMS totiž kontroluje každý jednotlivý článek a díky tomu se životnost akumulátoru ještě více prodlouží. Na obrázku níže vidíte veškeré varianty baterií se Smart Systemem. Nejpoužívanější baterií v naší nabídce, i celkově na trhu vůbec, je bezesporu PowerTube 750

 

Nabíječka

Změn se dočkala i nabíječka. Je kompaktnější, takže ideálním společníkem na cesty - a nemusíte uvažovat o mini 2A nabíječce. Výhodou nové nabíječky je i například pro baterii 750Wh rychlejší nabíjení. Z 0% na 50% nabití potrvá o trochu více než 2 hodiny a úplné nabití z 0% do 100% trvá 6 hodin. Zpětná nekompatibilita platí pro všechny nové systémy označená Smart System, tudíž i pro nabíječku, u které se změní i samotný konektor pro nabíjení.


Aplikace eBike Flow

Do nynějška jste používali na elektrokolech Bosch aplikaci eBike Connect. Nový eBike Flow pro Smart System rozšiřuje možnosti využití aplikace. Prostřednictvím této aplikace můžete ovládat všechny funkce právě Chytrého Systém, které podporují pohonnou jednotku, displej, akumulátor a řídicí jednotku. Největší výhodou je možnost přizpůsobení a aktualizace eBiku přesně dle Vašich přání. Nové služby a funkce si totiž jednoduše stáhnete. Do eBike je pohodlně nainstalujete prostřednictvím Bluetooth.  

Aplikaci si stáhnete pro Android zde, pro Apple zde.

ABS

Vyjedete na alpské vrcholky po cestě, uděláte fotky, pokocháte se, a jedete dolů. No nejedete, brzdit zadní brzdou nestačí a tak sesednete z kola a jdete dlouhou cestou vedle něj dolů. V tom horším případě, voláte, aby pro vás někdo vyzvedl. Nejenom tento případ stál za novým systémem ABS Bosch. Systém vám umožní bezpečně a jistě brzdit oběma brzdami současně. Zabráníte tak zablokováním předního kola a tím se vyhnete prokluzu. Zůstanete v sedle i při prudkém brzdění, a to jak na pevném asfaltu nebo i na kluzkých nezpevněných cestách. Důležité je zvolit správný eBike, protože systém ABS mají všechny typy elektrokol různorodý.

To nejzajímavější na ABS:
1) Kontrolka ABS (oranžová) na ovladači LED Remote se rozsvítí v případě, že došlo k poruše ABS, v případě že kontrolka nesvítí, je ABS v pořádku. Nebojte se, když se kontrolka rozsvítí na začátku každé jízdy - je to kontrola funkčnosti.
2) Na displeji KIOX 300 se zobrazují informace o stylu vašeho brzdění. Po zmáčknutí přední brzdy se zaznamená brzdná dráha a čas. Dle povrchu můžete zanalyzovat své brzdění a zlepšit tak svůj styl.
3) Rychlost kol sledují senzory otáček kol. V případě, že hrozí, že se přední kolo při prudkém brzdění zablokuje, systém ABS upraví brzdný tlak a zlepší tak ovladatelnost a stabilitu eBiku - to oceníte nejvíce na kluzkém povrchu.
4) V případě extrémně silného brzdění předního kola snižuje inteligentní ovládání zdvihu zadního kola systému ABS riziko nechtěného nadzdvihnutí zadního kola a tím se minimalizuje možnost přepadnutí přes řidítka. Můžete tak přední brzdou buď začít brzdit, nebo brzdit častěji.
5) Malý modul, který máte připevněn na přední vidlici je samotným srdcem a i mozkem systému ABS eBike od společnosti Bosch

Celoodpružená elektrokola s motorem Bosch Smart System v naší nabídce naleznete zde. V průběhu následujících měsíců budeme nabídku doplňovat, věříme, že nový Bosch dokáže zaujmout i právě Vás.

Půjčovna elektrokol
Pokud máte zájem vyzkoušet elektrokolo, velikost rámu, motor či dojezd, využijte naší půjčovnu. V roce 2021 jsme ji spustili a naplnili 10 elektrokoly. V roce 2022 jsme navýšili počet kol na 18 a nabídli tak širší výběr modelů, abyste mohli před koupi získat zkušenosti či si užít vaši dovolenou v pohybu bez omezení. Pro rok 2023 připravujeme opět něco nového. Pokud máte zájem o půjčení si elektrokola i po sezoně (listopad až únor), obraťte se prosím na nás. 

Bazarová (elektro)kola
Pokud nepotřebujete mít nové (elektro)kolo, ale je pro vás zajímavá cena, doporučujeme se podívat do sekce bazar, kde se objevují vykoupená a opravená (elektro)kola, která jsou většinou o desítky procent levnější, než jejich nové modely. Kola do bazaru k prodeji procházejí kontrolou naších mechanikem a jsou tedy prověřená a připravená k jízdě.

Blog
K elektrokolům u nás píšeme blogy, které vás mohou inspirovat, či Vám pomoci s výběrem nebo vás i něco přiučí.
Jaké jsou středové motory elektrokol?
Co ovlivňuje dojezdy elektrokol?
Jaké jsou typy elektrokol a druhy pohonů?
Nejčastější dotazy na elektrokola

V případě, že budete mít jakýkoliv dotaz ohledně elektrokol či nových modelů Haibike, rádi vám poradíme telefonicky na čísle 417 532 677na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Ladislav Suchan, prodejce prodejny Koloshop.cz Teplice

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin