Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Představení našeho ambasadora Matěje Ruska

Ahoj, jmenuji se Matěj Rusek a mým hlavním koníčkem je silniční cyklistika. Od října také trávím hodně času studiem na vysoké škole v Praze a občas vypomáhám jako brigádník na centrále Koloshopu v Teplicích​. Bydlím v Teplicích a jsem za to rád, neboť zde má člověk skvělé možnosti pro své cyklistické výlety či tréninky.

Publikováno: 16. 10. 2023
2 min. čtení
Sdílet

A teď jak jsem se vlastně dostal k cyklistice. Na silničním kole jezdím čtvrtým rokem. Mým snem od 14 let bylo si pořídit silniční kolo a na něm objevovat místa v okolí domova, což se mi v 16 splnilo. V této době byla první vlna Covidu, a tak jsem měl o dost více času na objevování silnic v Českém středohoří a Krušných horách. Když už Covid trochu povolil, začal jsem jezdit na vyjížďky s Koloshop teamem, což byla jediná cyklistická komunita, na kterou jsem v té době narazil. Díky těmto vyjížďkám jsem se naučil základy, jak se jezdí v takovém menším balíku a poznal nové přátele. Později jsem si zkusil i nějaké závody a zjistil jsem, že za dobrými výsledky je dlouhá cesta plná dřiny a posouvání vlastních limitů. I když výsledky nebyly úplně špatné, chtěl jsem se zlepšovat a dojíždět vpředu amatérských závodů. Každý další rok jsem začal trénovat trochu víc, jezdit delší vytrvalostní vyjížďky a také se zmačkávat na Strava segmentech, což ale byla spíše zábava než součást nějakého sofistikovaného tréninku, který jsem vlastně nikdy pořádně neměl. Vždycky jsem se spíš řídil pocitem než čísly z budíků, ale i tak věřím, že plánovaný trénink člověka posune o kus dál.

Nyní jezdím na kole Giant TCR advanced 1 plus a jsem s ním opravdu spokojen, to kolo doslova řeže asfalt a má krásný zvuk. Nejraději na něm jezdím směrem do Krušných hor, poslední dobou i hodně na německou stranu a asi nejraději z okolí svého domova mám Českosaské Švýcarsko, kde se malé silnice kroutí mezi pískovcovými skalami a jsou odsud i krásné výhledy. Také rád jezdím do velehor, hlavně do rakouských Alp, ale také i do Karpat.

Nejvíce se mi na cyklistice líbí to, kolik se toho dá za den stihnout procestovat na svoje vlastní síly. A díky tomuto sportu jsem také poznal spoustu nových přátel, se kterými rád trávím společný čas na vyjížďkách. Tak doufám, že se potkám v budoucnu i s někým z Vás na společné vyjížďce.

Matěj, ambasador Koloshop.cz

Většinu svého volného času trávím na silničním kole, ale občas si i vyjedu na bajku do terénu. Rád objevuji nové cesty a stoupání v okolí mého domova i všude jinde. Studuji na vysoké škole v Praze a občas se objevím na pražské či teplické pobočce koloshopu.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin