Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Pravidelníček Holky z brandu - 19/4/2024

Jak jste na tom s cizími jazyky? Máte je rádi nebo nemáte? Učili jste se někdy nějaký? A jak Vám to šlo?

Publikováno: 22. 4. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Mojí vášní byla francouzština. Na základní škole se učila hodně angličtina a němčina. Já měla možnost k angličtině jako druhý jazyk přibrat francouzštinu a hned na začátku se z ní stala láska. Celé to umocňovala výborná paní učitelka a její přístup k nám. Byla jsem tak nadšená, že jsem po škole dobrovolně zůstávala na hodinách navíc a připravovala se na oficiální zkoušku skládanou na francouzském institutu. Složila jsem úspěšně.

Na základě toho jsem si střední školu vybírala tak, abych s „frájinou“ mohla pokračovat. Našla jsem, ale narazila. Náš tehdejší učitel si liboval v udělování pětek a nakonec celá třída byla ráda, že před maturitou na vysvědčení skončila se čtyřkami. Francouzština se mi absolutně zprotivila a žádnou další roli v mém následujícím vzdělání hrát neměla. Na vysoké škole jsem si mohla vybrat z angličtiny, němčiny, ruštiny, maďarštiny a polštiny.

Ale naše cesty se měli ještě protnout. Na Erasmu jsem měla znovu možnost se na francouzštinu přihlásit a byla to správná volba. Pan profesor byl výborný. Jelikož měl namíchanou třídu, vykládat nám látku v angličtině, francouzštině a slovinštině. Učili jsme se na základě klasické francouzské poezie, bez učebnic. Tak skvělý přistup jsem nikde nezažila.

A od nového roku u nás v práci přišla možnost se v jazycích opět zdokonalovat. A i když moje láska byla někde jinde, jsem ráda, že se mohu vrátit k angličtině. Jednou týdně má od nás z firmy každý možnost si ve skupince max. tří lidí pohovořit anglicky nebo německy dle vlastního uvážení. Ačkoliv je to někdy náročné a vážně se zapotíme, je to moc fajn. Ono cvičit mozek není snad nikdy na škodu.

Trénujete v práci taká hlavu a jazyky? Dejte mi vědět, opravdu by mě to zajímalo.

Xoxo, Holka z brandu

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin