Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Seznamte se s novou sadou SRAM RED AXS

SRAM přichází se svou nejnovější sadou silničních komponentů SRAM RED AXS, která je navržena tak, aby nabídla bezkonkurenční výkon a pohodlí pro každého cyklistu. Díky naší exkluzivní spolupráci máme možnost vám v detailu sadu představit a následně se můžete těšit i na naše vlastní zkušenosti a jízdní dojmy.

Publikováno: 15. 5. 2024
6 min. čtení
Sdílet

Nová sada SRAM byla kompletně přepracována a zdokonalena v každém ohledu – lehký pocit při brzdění, ergonomické tvary, hladké řazení, plně bezdrátové připojení a rozšířené možnosti převodů. SRAM RED AXS je nabitá funkcemi, jako je přesné a spolehlivé měření výkonu, nové body řazení na pákách a větší nastavitelnost brzd, přičemž stále snižuje hmotnost všech komponentů, což přináší nejlehčí elektronickou sadu na trhu. SRAM díky tomu směle tvrdí, že jízda není bez námahy, ale ovládání komponentů SRAM RED ano.

Brzdové a řadící páky HRD

Asi nejvýraznější změnou prošly brzdové a řadící páky. Systém řazení a brzd HRD (Hydraulic Road Disc) SRAM RED byl přepracován tak, aby poskytoval maximální pohodlí a kontrolu. Díky vylepšené architektuře těla páky a brzdové páčky je dosaženo dokonalého přizpůsobení různým velikostem rukou. Nový design umožňuje snadný přístup k silnému a hladkému brzdění odkudkoli na řídítkách

To můžeme potvrdit už jen ze zkušenosti z první montáže. Nezávislé nastavení dosahu a kontaktního bodu umožňuje vysoce personalizované nastavení bez rizika, že byste si při brzdění přiskřípli prsty, nebo se dotkli řídítek. Texturovaná řadící pádla zajišťují pohodlí a kontrolu, zatímco karbonové brzdové páky snižují hmotnost celého systému. Bonusová tlačítka umístěná na vnitřní horní části umožňují ovládání zařízení ANT+ nebo pomocné řazení pomocí palce. Systém také využívá technologii Bleeding Edge pro snadné a čisté odvzdušňování

Výrazného redesignu se dočkal i samotný brzdový třmen. Oproti předchozí generaci odlehčil celý set o 83 gramů

Přesmykač

Přesmykač SRAM RED AXS využívá technologii Yaw, která zajišťuje rychlé a přesné řazení bez tření řetězu. Díky elektronickému trimu je řazení rychlé a tiché napříč celým rozsahem. Nastavení je snadné díky přiloženému nástroji, který zaručuje dokonalé vyrovnání a upevnění přehazovačky. Je kompatibilní s různými kombinacemi převodníků, jako jsou 46/33T, 48/35T, 50/37T, 52/39T, 54/41T a 56/43T, což zajišťuje široké možnosti pro každého cyklistu.

Přehazovačka

Srdce systému AXS, přehazovačka SRAM RED AXS , je lehčí, efektivnější a schopnější než kdy dříve. Pokrývá rozsah kazet od 10-28T až po 10-36T a využívá větší kladky pro snížení hlučnosti řetězu a zvýšení účinnosti. Technologie Orbit fluid damper udržuje vše na místě i na nerovných cestách. Přehazovačka je připravena pro 1x i 2x systémy, na silnici i mimo ni. Je kompatibilní s bateriemi AXS a o 16 gramů lehčí než předchozí generace.

Kliky

Kliky SRAM RED AXS jsou ukázkou neustálého zlepšování a inovací. V nejnovější verzi byla hmotnost klik snížena o 29 gramů díky nově optimalizovanému uspořádání z dutého karbonu. Nově přidaná délka klik 160 mm reflektuje současné trendy v bike fittingu. Na první pohled nejviditelnější změnou jsou převodníky z jednoho kusu. Technologie X-Range na převodnících minimalizuje změny kadence během přeřazení, což umožňuje efektivnější přenos síly. Kliky nabízejí lehkost, tuhost a vyšší odolnost. Díky uchycení na 8 šroubů jsou kliky stejně jako u předchozí generace kompatibilní s převodníky 50/37z, 48/35z a 46/33z a lze je rozšířit o wattmetr. Dostupné jsou v délkách od 160 mm do 175 mm. Osa zůstává stejná jako doposud a to DUB umožňující široký výběr středového složení.

Wattmetr

Nový wattmetr SRAM RED AXS  je jasnou volbou profesionálů. Je to nejlehčí, nejtužší a nejpřesnější wattmetr integrovaný do převodníků z nabídky SRAM. Wattmetr SRAM je přesný na +/- 1,5 % a není ovlivněn změnami teploty. Konstantní 13zubý rozdíl na převodnících zajišťuje rychlé a spolehlivé řazení. Integrované převodníky jsou také neuvěřitelně trvanlivé. V nabídce je jak klasický dvojpřevodník 50/37z, 48/35z and 46/33z, tak i aero jednopřevodník v provedení 48 a 50 zubů.

Kazeta XG-1290

Nová kazeta SRAM RED AXS přináší široký rozsah a těsné skoky mezi převody, což je ideální pro různé typy cyklistiky. Se čtyřmi variantami je kazeta speciálně navržena pro elektronické řazení a závodní použití na silnici či v terénu. Přesně zvolené skoky mezi zuby zajišťují, že jezdec zůstane ve správném převodu i při náročném stoupání nebo sprintu. Kazeta je vyrobena z jednoho kusu oceli technologií X-Dome, což zaručuje lehkost a odolnost, a je kompatibilní s XDR tělesem náboje. K dispozici je v provedeních 10-28z, 10-30z, 10-33z a 10-36 zubů.

Řetěz CN-RED-E1

Nejlehčí a nejtrvanlivější řetěz, který kdy SRAM vyrobil, je nyní ještě lehčí. Bez kompromisů. Technologie Flattop umožňuje řetězu dosáhnout užšího profilu, který přináší tišší chod a zvýšenou pevnost a odolnost. Články řetězu a čepy jsou navíc pokryty vrstvou Hard Chrome, což zvyšuje jejich odolnost a prodlužuje životnost. Tato kombinace technologií zajišťuje, že řetěz je nejen tichý, ale i výjimečně odolný v náročných podmínkách. Konstrukce dutých čepů HollowPin je lehčí a odolnější než klasický plný čep. Výřezy na vnějších a vnitřních článcích snižují hmotnost o 13 gramů oproti předchozí generaci. K dispozici bude kromě stříbrné varianty i provedení Rainbow.

Brzdový kotouč Paceline X

Brzdové kotouče Paceline X pro silniční a gravel kola jsou navrženy pro maximálně tichý a hladký chod. Pořídíte je ve velikostech 140 mm a 160 mm a jsou kompatibilní výhradně s Centerlock systémem. Tento design zajišťuje efektivní brzdný výkon a dlouhou životnost v náročných podmínkách. Jako bonus Sram konečně začal ke kotoučům dodávat i matice se svým logem.

Hammerhead Karoo

Hammerhead Karoo je prvním produktem navrženým po akvizici společnosti Hammerhead firmou SRAM, což přináší revoluční propojení s komponenty SRAM AXS. Hammerhead Karoo je vrchol inovace, designu a výkonu v oblasti cyklistických počítačů. Tento cyklopočítač nabízí ohromující displej, prémiové materiály a celodenní výdrž baterie, což z něj činí nekompromisní zařízení pro každého cyklistu. Je snadno ovladatelný za všech podmínek díky promyšlenému hardwarovému a softwarovému designu.

Karoo umožňuje cyklistům soustředit se na jízdu místo na své vybavení. Nabízí komplexní podporu strukturovaných tréninků, špičkovou navigaci a aplikaci Companion App a Dashboard, které umožňují spravovat Karoo bez nutnosti sundání z řídítek. Největší předností je bezkonkurenční kontrola nad připojenými komponenty kola, od produktů SRAM AXS až po e-kola a zařízení ANT+.

Karoo nabízí smartphone-like displej s intuitivním ovládáním a možnostmi zobrazení vašich dat a map. Je vybaven 64GB pamětí, 4GB RAM a prodlouženou výdrží baterie, což zajišťuje rychlejší vykreslování map a delší provozní dobu. Multi-band GNSS technologie zaručuje přesnou lokalizaci na jakékoli trase. S nejlepšími mapami a navigací ve své třídě, včetně bezplatných globálních map a okamžité synchronizace tras, vám Karoo pomůže dosáhnout vašich tréninkových cílů a objevovat nové trasy. 

Navíc je Karoo snadno propojitelný s elektrokoly a nabízí přístup k údajům, jako jsou úroveň asistence motoru, odhadovaný dojezd, výkon motoru a úroveň nabití baterie. Hammerhead Karoo je pravidelně aktualizován, čímž se neustále zlepšuje a zajišťuje, že každá jízda bude lepší než ta předchozí.

Tento cyklopočítač bude k dispozici jak samostatně, tak je i součástí sady SRAM RED se kterou tvoří dokonalý celek.

Celou sadu SRAM RED včetně nového Hammerhead Karoo již testuje náš ambasador Petr Hricko a v dohledné době se můžete těšit na report s jeho dojmy a poznatky. 

GS-RED-ELE-E1
Sram Red AXS 2X Hammerhead silniční sada
Na dotaz Novinka Doprava zdarma
Sram Red AXS 2X Hammerhead silniční sada

Bezdrátová elektronická silniční sada, computer Hammerhead, řadící páky Red AXS, přehazovačka Red AXS, řetěz, přesmykač Red AXS, kotouče Paceline X 160 mm,…

79 999 Kč
Koupit
ED-RED-E1-RR
Sram Red AXS E1 zadní brzda a řazení
Na dotaz Novinka Doprava zdarma
Sram Red AXS E1 zadní brzda a řazení

Elektronická řadící a hydraulická brzdová páka, Flatmount třmen s organickými destičkami, na pravou stranu/zadní brzda, vedení 1800 mm.

18 999 Kč
Koupit
FD-RED-E-E1
Sram Red AXS E1 silniční přesmykač navárka
Na dotaz Novinka Doprava zdarma
Sram Red AXS E1 silniční přesmykač navárka

Silniční bezdrátový elektronický přesmykač, systém Sram AXS, uchycení na návarek, pro kombinace 46/33T, 48/35T, 50/37T, 52/39T, 54/41T a 56/43T, dodáván bez…

12 499 Kč
Koupit
RD-RED-E-E1
Sram Red AXS E1 silniční přehazovačka 36T
Za 5 dnů Novinka Doprava zdarma
Sram Red AXS E1 silniční přehazovačka 36T

Silniční bezdrátová elektronická přehazovačka, systém Sram AXS, pro kazety od 10-28T do 10-36 T, karbonové vodítko, X-Sync kladky s keramickými ložisky,…

19 699 Kč
Koupit
FC-RED-E1-160-5037
Sram Red E1 DUB silniční kliky 50/37 zubů
Za 5 dnů Novinka Doprava zdarma
Sram Red E1 DUB silniční kliky 50/37 zubů

Silniční karbonové kliky 2x12 s převodníky 50 a 37 zubů, 6 variant délek, DUB osa, chainline 45 mm, direct mount uchycení, možnost upgrade na powermeter.

19 699 Kč
Koupit
RED-PM-E1-160-4633
Sram Red E1 DUB Powermeter silniční kliky 46/33 zubů
Za 5 dnů Novinka Doprava zdarma
Sram Red E1 DUB Powermeter silniční kliky 46/33 zubů

Silniční karbonové kliky 2x12 s Aero převodníkem s integrovaným Powermetrem, 46 a 33 zubů, 6 variant délek, DUB osa, chainline 45 mm.

33 499 Kč
Koupit
CS-XG-1290-E1-36
Sram Red XG-1290 E1 silniční kazeta
Skladem Novinka Doprava zdarma
Sram Red XG-1290 E1 silniční kazeta

12 pastorková silniční kazeta, pro ořech XDR, varianty s 28/30/33/36 zubů největšího pastorku, X-Dome design, rychlé a přesné řazení.

10 999 Kč
Koupit
CS-XG-1290-E1-R-28
Sram Red XG-1290 E1 silniční kazeta Rainbow
Na dotaz Novinka Doprava zdarma
Sram Red XG-1290 E1 silniční kazeta Rainbow

12 pastorková silniční kazeta, pro ořech XDR, varianty s 28/30/33/36 zubů největšího pastorku, X-Dome design, rychlé a přesné řazení, Rainbow povrchová úprava.

12 299 Kč
Koupit
CN-RED-E1-114
Sram Red E1 Flattop řetěz
Skladem Novinka
Sram Red E1 Flattop řetěz

Inovovaný Flattop řetěz pro 12 pastorkové kazety, HollowPin konstrukce, délka 114 nebo 126 článků, PowerLock rychlospojka, hmotnost 249 g.

2 499 Kč
Koupit
CN-RED-E1-RBW-126
Sram Red E1 Flattop řetěz Rainbow
Za 5 dnů Novinka
Sram Red E1 Flattop řetěz Rainbow

Inovovaný Flattop řetěz pro 12 pastorkové kazety, HollowPin konstrukce, délka 114 nebo 126 článků, PowerLock rychlospojka, hmotnost 249 g, Rainbow povrchová…

2 499 Kč
Koupit
RT-PACELINE X-A1-160
Sram Paceline X brzdový kotouč 160 mm
Na dotaz Novinka
Sram Paceline X brzdový kotouč 160 mm

Brzdový kotouč pro silniční kola, průměr 160 mm, uchycení CenterLock, pro tichý chod brzd a přesné dávkování síly, lehký hliníkový unašeč, zaoblené hrany.

1 990 Kč
Koupit
BC-KAROO-B1
Hammerhead Karoo GPS Bike Computer
Skladem Novinka Doprava zdarma
Hammerhead Karoo GPS Bike Computer

Nadupaný cyklocomputer, procesor Quad Core 2.0 GHz, 64 GB paměť / 4 GB RAM, systém GPS, GLONASS, Galileo, 15h+ provoz, barevný dotykový displej, 2600 mAh…

12 499 Kč
Koupit

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin