Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Novinky Bosch pro rok 2024

Jsme v polovině roku 2023 a většina z Vás plánuje dovolené a chvilku klidu, to ale u německého předního výrobce elektrosystémů Bosch neočekávejte.

Publikováno: 28. 6. 2023
3 min. čtení
Sdílet

Již v roce 2021 byl uveden zcela nový Smart System. Jedná se o kompletně přepracovaný systém konektivity, vysokokapacitních baterií a zobrazovacího prostředí. Důležité je, že se jedná o systém, který bude narozdíl od Bosch eBike System 2 neustále vyvíjen a upravován.

Jistě Vás tedy napadne, že část novinek modelového roku 2024 bude ve znamení tohoto systémového uprgadu. A máte pravdu. Co nového tedy můžeme čekat?

 

Motory
Performance Line SX

První novinkou je nový motor s označením SX. Jedná se aktuálně o nejlehčí motor v nabídce výrobce Bosch, jehož hmotnost je přibližně 2 kg. Bude tak vhodný na trailová či obecně horská elektrokola, kde lze jeho osazením dosáhnout nižší celkové hmotnosti, která bývá často jejich nejvýraznější slabinou.

Mimo snížení hmotnosti došlo také k mírné úpravě výkonu motoru, maximální točivý moment tak nyní činí 55 Nm a maximální výkon se zastavil na hodnotě 600 W. Motor je vyladěn pro více frekvenční jízdu a tomu odpovídá také nová přípomoc Sprint. Inovací prošlo také zpřevodování, čímž je docíleno menšího odporu motoru zejména při jízdě bez asistence.

Active Line a Active Line Plus

I motory městské a nižší řady Active dostály proměny na Smart System. Novinkou je doplnění AUTO režimu mezi asistence. Samozřejmostí je využívání asistenta chůze pomocí funkce Hill Hold, ochrana před odcizením eBike Alarm i propojení s aplikací eBike Flow.

 

Displeje
Kiox 500

Kiox 500 vychází z Kiox 300 oproti němuž má ovšem o 40% větší displej. Právě takto výrazný nárůst velikosti obrazovky přináší zlepšenou čitelnost zejména v náročných jízdních podmínkách a za snížené viditelnosti.

Purion 200

Výraznějších vylepšení se dočkal Purion, jeden z nejpoužívanějších displejů. Dostal barevné rozhraní a ergonomické ovládání tlačítek. Mimo již běžných údajů lze nyní na displeji zobrazit také kadenci šlapání. Pro zobrazení více informací lze Purion 200 propojit s Kiox 300, Kiox 500 nebo s chytrým telefonem s aplikací SmartphoneGrip a eBike Flow. Přidaný displej se poté ovládá pomocí tlačítek na zařízení Purion 200.

System Controller

System Controller, jak se názývá zobrazovací prostředí s LED diodami, je zabudovaný v horní rámové trubce a má pouze 2 tlačítka. Ta umožňují zvýšovat či snížovat asistenci motoru a lze jím také zapnout i vypnout Váš systém. Můžete se tedy vrhnout do těžkého terénu s jistotou, že zde nehrozí riziko ulomení displeje při pádu či nárazu podobně jako u předsazených modelů.

Mini Remote (Dropbar)

Pokud se chcete více soustředit na cestu v náročném terénu, a zároveň nepotřebujete mít na očích displej s aktuálními informacemi o rychlosti a ujetých kilometrech, lze System Controller propojit s ovládáním na řídítka Mini Remote. Ten nabízí pouze 3 jednoduchá tlačítka pro přepínání asistence motoru, přičemž propojení se System Controller je řešeno pomocí Bluetooth.

Mini Remote najde využití na klasických MTB řídítkách a Mini Remote Dropbar je určen pro použití na gravelových řídítkách.

 

Baterie a nabíječky
CompactTube 400 

S kapacitou 400 Wh a hmotností pouze okolo 2 kg je tato baterie koncipována primárně pro součinnost s nejnovějším motorem Performance SX. Baterie dohromady s motorem váží pouhé 4 kg, což z tého kombinace dělá nejlehčí systém na trhu. 

Nabíječka 2A

SmartSystem měl doposud nabíječku s výstupem 4A, ovšem ne vždy byla rozměrově větší nabíječka vhodná. Bosch proto připravil o 40% menší nabíječku s výstupem 2A, která bude ideálním řešením na cesty.

PowerMore 250

Pokud chcete zvýšit kapacitu baterie, pak je zde externí baterie PowerMore 250, která se napojí na dobíjecí konektor v rámu elektrokola a nabídne tak dalších 250 Wh baterie. Její hmotnost je 1,6 kg.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin