Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Nová éra pedálů Time: Lehkost a inovace pod záštitou Sram

Nedávné připojení značky Time ke koncernu Sram otevřelo dveře pro další inovace a posílení nabídky nášlapných pedálů. Time se nyní pyšní nově upravenými modely, které jsou lehčí, více ergonomické a jednodušší na použití. Přeorganizované řady pedálů pro silniční a horská kola nyní zahrnují lépe porovnatelné modely a umožňují snazší výběr toho pravého pro vaše potřeby.

Publikováno: 18. 4. 2024
4 min. čtení
Sdílet

Pedály pro horská kola

Time Speciale

Tato řada pedálů byla vyvinuta pro náročné enduro, sjezdové i trailové ježdění a vyniká ideálním vyvážením mezi designem a výkonem.

Model Speciale 12 se pyšní lehkou a odolnou konstrukcí s platformou z anodizovaného hliníku a nabízí dvě velikosti - Large (69 x 90 mm) pro sjezd a enduro a Small (64 x 80 mm) pro trail a enduro. Díky možnosti mikrometrického nastavení pružiny dokážou tyto pedály vyhovět i těm nejnáročnějším jezdcům.

Speciale 10, inspirované vyšším modelem, se liší především použitím duté ocelové osy. Jinak nabízí podobné nastavení a vlastnosti jako Speciale 12, včetně systému ATAC pro snadné nacvaknutí a samočištění, který zaručuje spolehlivý výkon v jakýchkoli podmínkách.

Time Atac

Atac XC 12 je nejlehčí terénní pedál od Time s titanovou osou a karbonovým tělem pro maximální lehkost a komfort.

Modely Atac XC 10 a XC 6 jsou oba navrženy pro cross country a gravel použití, kde XC 10 kombinuje lehkost karbonového těla s odolností duté ocelové osy a XC 6 nabízí ocelovou osu s kompozitním tělem.

Všechny modely z této řady mají společné snadné nacvaknutí díky širokému úhlu a skvělé samočistící vlastnosti, které pomáhají odstranit bahno a nečistoty. Pedály poskytují svobodu pohybu jak laterálně, tak úhlově, což minimalizuje riziko zranění a únavy svalů.

Time MX

Model MX6 je ideální pro všechny typy horských kol, který má dutou ocelovou osu a robustní odolnou konstrukci.

MX4 je skvělý vstupní model trailových pedálů. Je lehký, ale přesto dostatečně robustní pro jakékoliv trailové podmínky.

Obě varianty využívají systém ATAC pro snadné a bezpečné nacvaknutí a jsou taktéž samočistící. Nabízí také dvě možnosti úhlu uvolnění, které si může jezdec vybrat podle svých preferencí, a zaručují pohodlný nástup i výstup, což je klíčové pro jistotu a bezpečnost při jízdě v náročném terénu.

Pedály pro silniční kola

Time Xpro

Model Xpro 12 SL představuje špičku v technologii silničních pedálů od značky Time. Je to nejlehčí a nejergonomičtější systém pedálů na trhu s karbonovým tělem a titanovou osou, což zajišťuje výjimečný přenos síly díky velké ploše pedálu 725 mm². Systém ICLIC s předotevřeným designem zaručuje pohodlné zacvaknutí a umožňuje mírný pohyb do stran, což snižuje zátěž na kolena. Pedály disponují keramickými ložisky a superlehkou titanovou osou, celková hmotnost pedálu činí 87,3 gramů. Karbonová čepel pedálu je nastavitelná ve třech polohách pro optimální napětí zacvaknutí a nízký profil pedálu zvyšuje efektivitu šlapání.

Model Xpro 12 sdílí mnohé z vlastností svého pokročilejšího sourozence včetně velké plochy pedálu a systému ICLIC. Používá ovšem osu z titanu bez keramických ložisek.

Xpro 10 pak nabízí skvělý poměr ceny a výkonu s podobnými specifikacemi, ale s dutou ocelovou osou. Pedlály jsou tak lehké a robustní a jsou vhodné pro závodní použití.

Oba modely jsou navrženy tak, aby eliminovaly diskomfort způsobený pedálem a nabízejí tři možnosti nastavení délky osy pro lepší ergonomii.

Time Xpresso

Řada Xpresso nabízí cenově dostupnější alternativy, kde konkrétně model Xpresso 6 vyniká kompozitním tělem a ocelovou osou, což přináší lehkost a odolnost s velkou platformou pro účinné šlapání.

Xpresso 4 je pak spolehlivý pedál pro každodenní použití s ergonomickým designem, který usnadňuje zacvaknutí díky systému ICLIC.

Oba modely jsou ideální pro cyklisty hledající spolehlivý výkon za dostupnou cenu.

Pedály pro městská kola

Time Link

Tyto pedály představují snadný způsob zlepšení výkonu s možností snadného přechodu z nášlapného systému na platformu pro běžnou obuv.

Time Link disponují na jedné straně plochou platformou, která vám umožňuje jezdit na kole ve vaší oblíbené obuvi. Pokud ovšem chcete více efektivity při šlapání na delších nebo rychlejších vyjížďkách, můžete snadno přejít na nášlapný systém ATAC umístěný na druhé straně pedálů.

Tento model je ideální pro rekreační nebo městské cyklisty, kteří oceňují výkon a pohodlí, a je skvělou volbou pro první seznámení s nášlapným systémem.

Osobní zkušenost

S pedály Time mám zajímavé zkušenosti z minulé sezony a přestože jsem vždy vozil pedály Shimano, byl pro mě přechod velmi snadný

Oceňuji především velmi snadný nástup a bezpečně rychlé vycvaknutí v případě potřeby. Mohu potvrdit i fakt, že konstrukce mechanismu ATAC je opravdu výbornou volbou do bláta a ani během cyklokrosů se mi nestalo, že bych se zablácenou tretrou nenakopl na první pokus.

Nyní mám v testu bikové Speciale 12, které kromě působivého designu překvapili i parádně nízkou hmotností. Fajn jsou výměnné piny, které si může každý jezdec nastavit dle své potřeby. Výhodou je také možnost použití dvou druhů kufrů, které si vyberete podle požadovaného úhlu vypnutí.

Vzhledem ke spojení značek Time a Sram jsme zvědaví, jakým směrem se bude vývoj těchto pedálů dále ubírat. 

Většinu nových modelů už najdete v naší nabídce a některé jsou dokonce skladem!

Pavel, brand manager

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně nových pedálů Time neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin