Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Pavla na Liv Pique 29!

Ahoj, jmenuji se Pavla a v Koloshopu načínám už 6. sezonu. Od loňského roku pracuji v zákaznické podpoře, která se stará o Vaši spokojenost a řeší zákaznické dotazy všeho druhu.

Publikováno: 30. 4. 2021
3 min. čtení
Sdílet

Říká se, že umění cyklistiky je v nohách, u jízdy v terénu kolikrát i v hlavě. Z osobních zkušeností mohu potvrdit, že dobré kolo vás kolikrát v ježdění dokáže posunout zase o něco dál. A přesně to můžu říct o svém novém bajku Liv Pique 29 1 2021. Doteď jsem jezdila hlavně na hardtailových kolech s výplety o velikosti 27,5” a to především z důvodu, že mám ráda všelijaké traily a úzké cestičky, které na svých vyjížďkách (nejen) s přáteli kolikrát objíždíme. Letos jsem se však rozhodla pro změnu, jelikož cyklistika jako taková jde stále dopředu a člověk ví, že může na sobě stále něco zlepšovat.

pavla liv pique

Největší změnou je přesedlání na celoodpružené kolo s 29” výplety. Musím říct, že do tohoto kola jsem se zamilovala hned na první pohled. Už jen to, že LIV vyrábí kola přímo na míru “pro holky” a navíc design letošních kol se jim opravdu povedl! Kolo je na první pohled tmavě modré se světlým stínováním na spodní části rámu, když se však na něj podíváte z jiného úhlu hodí na vás lehký fialový odstín. Nejlepšími vlastnostmi, které bych vyzdvihla je způsob tlumení Maestro, který dokonale funguje v jakémkoliv terénu a zároveň ani neubírá sílu při intenzivnějším šlapání. Stále se jedná o kolo z kategorie xc, takže vidlice i tlumič Fox se zdvihy 100 mm jsou zde opravdu na místě. Jelikož nejsem žádná velká sjezdařka, nemám potřebu vlastnit kolo s většími zdvihy. Příjemným překvapením pro mne byla teleskopická sedlovka, která přidá komfort při jízdě z nějakého prudšího kopce dolů. Za zmínku stojí také převodový systém 1x12 s výborně zpřevodovanou kazetou Shimano SLX o počtu 10-51 zubů, kde vás nezaskočí žádné velké výjezdy ani rychlejší jízda např. na rovinkách při přejezdu po asfaltu. 

pavla liv pique 2

Oproti původnímu osazení jsem si kolo lehce upravila a to především volbou 740 mm řídítek Ritchey, silikonovými gripy ESI Chunky ve fialové barvě a především oblíbenými plášti Continental Cross-King, které se mi už v minulosti při jízdě v terénu velmi osvědčily. Nesmím opomenout ani bezdušový systém, který vyřeší trápení s nejedním defektem. Velkou výhodou kombinace všech těchto komponentů je především výborná jízda v členitém terénu, kdy vás nerozhodí žádné velké kořeny či kameny a naopak dobrá valivost na asfaltu a velká stabilita např. při jízdě na štěrku nebo kluzkém či nestabilním povrchu. Dobré jízdní vlastnosti kolu přidávají také pevné boostové osy (vpředu i vzadu) a výše položený střed kola, který souvisí s výbornou geometrií kol LIV stvořených přímo pro ženy. Je to prostě takové správné “holčičí” kolo pro všechny druhy terénů, zároveň dost obratné a rychlé pro mé oblíbené místní mtb závody či terénní triatlony. A v neposlední řadě především dokonalý parťák pro mé vyjížďky “cestou necestou”, oblíbené polňačky a lesní cestičky všeho druhu. Zatím jsem se na něm stihla svézt jen párkrát, ale těším se, až spolu rozjedeme celou sezonu.

pavla liv pique 3

Mějte se pěkně, kolu zdar!

Pavla, zákaznická podpora Koloshop.cz

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin