Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Pavel na Cannondale Habit!

Ahoj, 

Publikováno: 30. 6. 2020
2 min. čtení
Sdílet

jsem Pavel a v Koloshopu jsem v podstatě od samého začátku. Aktuálně jsem na pozici Brand managera a vybírám pro Vás zboží, které u nás nabízíme. K tomu, abych svou práci mohl dělat dobře, patří si i všechno, co prodáváme, řádně vyzkoušet. No a letos při výběru bika padla za mě v celku jasná volba na Cannondale Habit Carbon 3.

Cannondale Habit Carbon 3 Koloshop

Proč právě Habit?

To kolo je jedním slovem ZÁBAVNÉ! Hned při jeho loňském představení jsem si ho, po krátkém testu na trailech Single Trailu Moravský Kras, zamiloval. Pro mě optimální zdvih 130 mm pod zadkem a 140 mm vpředu, unikátní asymetrická Ai krátká zadní stavba, skvělé odpružení, první čtyřčepové v historii Cannondale, lehký karbonový rám a minimalistický design, to vše smícháno do parádního celku je Habit.

Cannondale Habit Carbon 3 Koloshop

Měřím 192 cm a tak jsem sáhl po velikosti XL. I přes to, že se jedná o nějvětší nabízený rám, kolo působí velmi elegantně. Nejsou to žádné "štafle", ale trailový švihák. Navíc zelený metalický lak v lahvovém odstínu Pilsner Urquell dodává kolu luxusní vzhled, a to i když se jedná o nejlevnější model (99 999 Kč) na karbonovém rámu. 

Základem je, jak jsem psal karbonový rám, upřesním, že "jen" rámový trojúhelník. Zadní stavba je hliníková a pružení dodal v obou případech Fox. Zadní tlumič Float Performance DPS EVOL má tři polohy komprese a vidlice Float Performance 34 s Grip Damper patronou má regulaci komprese plynulou a zdvih 140 mm. Offset je dle poslední trendů 51 mm.

Cannondale Habit Carbon 3 Koloshop

Osazení dodal v podstatě kompletně Sram mixem sad NX a GX no a i když jsem si původně říkal, že mi to vlastně takto bude stačit a komponenty nechám, přišla nabídka vyzkoušet nový Sram GX Eagle s kazetou v rozsahu 10-52 zubů a tak proběhl upgrade, o tom ale zase příště.

Cannondale Habit Carbon 3 Koloshop

Kolo využívám hlavně na trailové ježdění, co mi čas dovolí, zároveň po něm sáhnu pro pohodové vyjížďky s rodinou, ale v plánu jsou i nějaké enduro závody a sem tam nějaký bikepark. A to je přesně to, co mne na Habitu tolik baví, je to skvělé univerzální kolo plné zábavy!

Cannondale Habit Carbon 3 Koloshop

Pavel, Koloshop.cz

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin