Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Michal na Cannondale SuperSix Evo Disc Ultegra 2021!

Ahoj, jmenuji se Michal a v Koloshopu pracuji 10 let. Zákazníci mě mohou znát z teplické kamenné prodejny, kde jsem dlouho dobu působil jako prodejce a současně se staral o to, aby prodejna fungovala tak, jak má. V současné době už tolik na prodejně vidět nejsem, protože se starám o nákup a prodej v oblasti celých jízdních kol. 

Publikováno: 14. 5. 2021
3 min. čtení
Sdílet

V podstatě celý můj život je spojen s aktivním sportem a v 15 letech jsem se začal intenzivně věnovat cyklistice. Ačkoliv jsem začínal s cyklokrosem, mojí hlavní aktivitou byla silniční cyklistika. Říká se, že silniční cyklistika je královna cyklistiky a je základem pro všechna další odvětví. Po mém příchodu do Koloshopu jsem začal sedlat kolo značky Cannondale a této značce jsem věrný po celou dobu svého působení. Pro letošní sezonu jsem zvažoval, že bych trochu utekl do terénu a pořídil si gravel bike. Ale vzhledem k tomu, že mám i horské kolo Cannondale F-Si, které je pro mě doplňkem, rozhodl jsem se, že nakonec opět zůstanu u silničky. 

cannondale supersix

Přeci jen svezení na silničním kole je pro mě nádherným zážitkem a to především když se vypravím na oblíbených Krušných hor, které jsou hned za Teplicemi. Silniční kolo mi tak nabízí rychlý “útěk” od každodenního shonu města do kopců a hor, kde je větší klid a člověk tu má kontakt s přírodou. Jak jsem zmínil, věrně sedlám značku Cannonale, v případě silničního kola je to pro mne už třetí generace modelu SuperSix - etalonu mezi silničními koly. Jedná se o model Cannondale SuperSix Evo Disc Ultegra 2021

CA SuperSix Evo Disc Ultegra 2021

Základem je karbonový rám, který má aerodynamické prvky, pevné osy a vnitřní vedení veškeré kabeláže. Jak název napovídá, na kole je spolehlivá sada Shimano Ultegra, která vyniká vynikající funkčností a dostupnou cenou. Na kole jsou kotoučové brzdy, což pro mě jako konzervativnějšího jezdce byla zpočátku cesta, kterou jsem se nechtěl vydat. Ale přínos kotoučových brzd je bezesporu velký z pohledu bezpečnosti a stability brzdného účinku. Výhodou kotoučových brzd je i fakt, že v případě tohoto modelu jsou na kole karbonové ráfky, které se neopotřebovávají při každém brzdění a je tak zaručena jejich dlouhověkost. Oproti standardní specifikaci jsem ráfky obul plášti Vittoria Corsa Control s béžovými boky v šířce 25 mm. Pláště pěkně odvalují a i při vyšších tlacích si zachovávají velkou míru komfortu. Jinak jsem kolo neupravoval, protože mi specifikace vyhovovala. Doplnil jsem ho ale o košíky Supacaz Fly Cage v barevné verzi “Oil Slick”, která společně s omotávkou Supacaz stejné edice rozbíjí jinak fádní černou barvu kola.

CA SuperSix

Důležitým prvkem, kterým jsem kolo pro letošní sezonu doplnil, je zadní radar s blikačkou Garmin Varia Radar RTL515. Bezpečností funkci tohoto zařízení musím velmi ocenit. Vzhledem k provozu, který na silnicích panuje, vím o autu jedoucím za mnou dřív, než jej uslyším, a mohu se tak situaci na silnici přizpůsobit. Současně jsem i díky vestavěnému světlu dobře viditelný pro všechny řidiče.

Ať to frčí!

Michal Trunec, vedoucí teplické pobočky Koloshop.c.z

Micha Trunec vedoucí prodejny

 

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin