Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Giant a Liv představení elektrokol pro rok 2022

Giant je přední světová značka vysoce kvalitních jízdních kol a cyklistického vybavení. V roce 1972 byla založena na Taiwanu a začala vyrábět kola pro špičkové světové týmy. Několik let poté se značka etablovala na trhu natolik, že nastartovala výrobu kol i pod značkou Giant. V současné době je Giant jedním z lídrů na světovém trhu a technologickým inovátorem. Vzhledem k tomu, že po světě je 6 továren patřící právě Giantu, probíhá veškerý výzkumvývoj výroba základních materiálů právě tam. Proto patří mezi značku na světě, která nepotřebuje subdodavatele. V roce 2008 Giant vytvořil pro ženy značku kol LivDámy se tak nemusí uzpůsobovat značce, ale značka přizpůsobuje kola, rámy a geometrii speciálně pro ženy.

Publikováno: 25. 11. 2021
4 min. čtení
Sdílet

 

Jak rozumět označení modelů? 

 

Roam E+ 2 GTS

 

Modelové varianty (dámské):
Trekingové & Krosové
- Roam, Explore, Rove
Horské - Talon, Fathom, VallTempt
Celoodpružené - Stance, Trance, Reign, Intrigue

Motorové označení:
SyncDrive Core
základní varianta motoru Yamaha, kterou Giant upravuje do podoby SyncDrive s točivým momentem 50 Nm
SyncDrive Sport - střední varianta motoru Yamaha, kterou Giant upravuje do podoby SyncDrive s točivým momentem 70 Nm
SyncDrive Pro - nejvýkonnější varianta motoru Yamaha, kterou Giant upravuje do podoby SyncDrive s točivým momentem 80 Nm

Číselné označení:
Elektrokola jsou značena E+ a poté případně, v případě více variant, i číselně. Nejvyšší řada je 1 (nejčastěji silnější motor, největší kapacita baterie, displej, vyšší komponentová řada), s vyšším číslem klesá komponentová řada, kapacita baterie, motorové osazení a i cena.

typ rámové trubky:
GTS
- klasická rámová trubka vedoucí od hlavového složení k sedlové objímce - označení u nás jako pánská verze
STA - snížená rámová trubka vedoucí od hlavového složení do zhruba 1/3 sedlové trubky - označení u nás jako dámská verze
LDS - chybějící rámová trubka pro nejsnadnější nastupování a vystupování - označení u nás jako nízkonástupová verze

 

Kdy budou kola 2022 dostupná?

Giant uvádí dostupnost elektrokol i klasických kol na začátek cyklistické sezony. Postupně začneme tedy naskladňovat v prvním čtvrtletí 2022. O případné změně naskladnění se dočtete vždy na jednotlivém modelu kola - "V nabídce od:"

 

Představení modelů pro rok 2022

Trekingové a krosové varianty

Explore jsou trekingová elektrokola nejvíce využijete na zpevněných površích. Nejčastější využití je pro projížďky, výlety a dojíždění do práce. Kolo máte z výroby osazené blatníky, nosičem, světly a stojánkem. Nic tedy nebrání vyjet a prozkoumat další cesty.Roam - U krosového kola platí to, co u trekingového "bratra". Rozdílem je absence příslušenství na kole. Vzhledem k nižší ceně jsou dostupnější. Užší pláště s jemnějším vzorkem předurčují kolo opět na zpevněný terén a silnici, kde bude valivý moment minimální.

Rove Sesterská varianta výše zmíněného Roamu. Užší pláště s jemnějším vzorkem předurčují kolo opět na zpevněný terén a silnici, kde bude valivý moment minimální.

Horská varianta

Talon - horská varianta spolehlivého elektrokola za příjemnou cenu. To je Talon E+. Základní motor Yamahy s Giant úpravou - SyncDrive Core se základní baterií o kapacitě 400 Wh či 500 Wh.

Fathom - výkonnější středový motor s větším zdvihem vidlice. To je největší rozdíl mezi nejvyšší řadou Talona a novým Fathomem. Je tedy určen pro jezdce, kteří chtějí dravější a sportovnější jízdu, bez ohledu na terén. Pokud vám nestačí prostřední řada motoru SyncDrive Sport, je zde i varianta s nejvýkonnějším motorem PRO (80 Nm) a baterií s kapacitou 625 Wh.

Tempt - dámská varianta Talona. Základní motor Yamahy s Giant úpravou - SyncDrive Core se základní baterií o kapacitě 400 Wh či 500 Wh za příjemnou cenu.

Vall - vyšší řada motoru - SyncDrive Sport společně se 120 mm zdvihem vidlice vám umožní opět sportovnější jízdu oproti Temptu. 

Celoodpružené varianty:

Stance - celoodpružené elektrokolo, které vám umožní jet kamkoli bez ohledu na terén. Strmé výšlapy a technické sjezdy si vyloženě užijete na Stance. Komfort vám zaručí zdvihy 120 mm na tlumiči a 130 mm na vidlici.

Trance - vyšší řada celoodpruženého elektrokola nově v karbonovém provedení. Trailový bike s plně aktivním zdvihem Maestro se zdvihem 140 mm a nastavitelnou geometrií vám umožní přizpůsobit si kolo podle terénu, ve kterém jezdíte.

Reign - nejvyšší řada celoodpruženého elektrokola. Nejsilnější motor a nejvetší zdvihy jsou poznávacím znamením. Předsazené přední kolo předurčuje použití v těžkém terénu, pro enduro jízdu.

Intrigue XŘada celoodpruženého elektrokola upraveného pro ženy, to je Intrigue X. Nejvyšší motorová řada a s kapacitou baterie 625 Wh a 140 mm / 150 mm zdvihy skvěle vyžehlí jakýkoli terén.

Shrnutí závěrem

Elektrokola od Giantu jsou stálicí v naší nabídce. A naprosto oprávněně. Motor od Yamahy, kterou si upraví do podoby SyncDrive. Možnost SmartAssist - funkce u 6-senzorových elektrokol, která dle typu terénu, síly šlapání, rychlosti jízdy a otáčení klik zvolí vhodnou asistenci tak, aby se prodloužil maximálně dojezd. Je to vhodné pro začátečníky na elektrokolech. Můžete se soustředit pouze na řazení, což je alfou a omegou správné jízdy na elektrokolech.

V případě, že budete mít jakýkoli dotaz, obraťte se prosím na nás a pomůžeme vám jej vyřešit:
info@koloshop.cz
+420 417 532 677

 

Půjčovna elektrokol
Pokud máte zájem vyzkoušet elektrokolo, velikost rámu, motor či dojezd, využijte naší půjčovnu. V roce 2021 jsme ji spustili a naplnili 10 elektrokoly. V roce 2022 navýšíme počet kol a nabídneme širší výběr modelů tak, abyste mohli před koupi získat zkušenosti či si užít Vaši dovolenou v pohybu bez omezení.

Bazarová (elektro)kola
Pokud nepotřebujete mít nové (elektro)kolo, ale je pro Vás zajímavá cena, doporučujeme se podívat do sekce bazar, kde se objevují vykoupená a opravená (elektro)kola, která jsou většinou o desítky procent levnější, než jejich nové modely. Kola do bazaru k prodeji procházejí kontrolou naších mechanikem a jsou tedy prověřená a připravená k jízdě.

Blog
K elektrokolům u nás píšeme blogy, které Vás mohou inspirovat, či Vám pomoci s výběrem nebo Vás i něco přiučí. Posuďte sami.
 

Jak se starat o (elektro)kolo v zimě?
Novinky v elektrokolech pro sezonu 2022 - Crussis
Jaké jsou středové motory elektrokol?
Co ovlivňuje dojezdy elektrokol?
Jaké jsou typy elektrokol a druhy pohonů?
Nejčastější dotazy na elektrokola

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin