Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Cannondale novinka 2024 - Moterra SL!

Představujeme Cannondale Moterra SL – nejlehčí, plně výkonné elektrokolo pro horskou cyklistiku, které s hmotností od 19,5 kg, výkonem přes 600 wattů a baterií s více než 600 Wh definuje zcela novou kategorii elektrokol. Cannondale, dlouho uznávaný pro své inovace v oblasti cyklistiky, přináší díky svým průkopnickým technologiím jako je FlexPivot a Proportional Response nevídanou agilitu a přizpůsobivost i horským elektrokolům.

Publikováno: 20. 2. 2024
4 min. čtení
Sdílet

Přelom v horské cyklistice

Moterra SL není jen dalším elektrokolem na trhu, je to výsledek kombinace inženýrského mistrovství a vášně pro cyklistiku. Ultralehký rám s 150 mm zdvihem využívá průkopnické znalosti v oblasti karbonových materiálů a technologii FlexPivot závodních kol Scalpel XC. 

FlexPivot znamenal v rámovém inženýrství převrat - snižuje hmotnost a nutnost údržby. Výsledkem je neuvěřitelná trakce, responzivní brzdění a hravost, která vám dodá sebevědomí jít do toho naplno za jakýchkoliv podmínek.

Moterra SL nabízí 3 řady v 5 barevných provedeních. Všechny modely jsou karbonové s "mullet" konfigurací kol, tedy s 29” předním a 27,5” zadním kolem, které je možné přepnout na plně 29” pro ještě lepší trakci a odvalování.

Dalším společným jmenovatelem je výkon. Ten je zastoupen nejnovějším Shimano motorem EP801 a baterií s kapacitou 601 Wh. V obou případech se jedná zhruba o 30% navýšení maximálního točivého momentu či kapacity baterie oproti nejbližší konkurenci.

Řady

MOTERRA SL LAB71

Nejvyšší model kombinuje to nejlepší ze všech segmentů cyklistiky. Sami uvažte, odpružení Fox Float Factory 36 Grip2 Damper a Fox Float X Factory, obojí samozřejmě s oblíbenou úpravou Kashima coating a zdvihy 160/150 mm.

SRAM XX Eagle Transmission T-Type AXS se postará o správný převod a brzdy Code Ultimate Stealth zase o vaše bezpečí při sjezdech.

Model disponuje bezdrátovou sedlovkou Rock Shox Reverb AXS a karbonovými ráfky DT Swiss XMC 1501, které se vyznačují bytelností a lehkostí. A tu lehkost myslíme opravdu vážně. Hmotnost 19,5 kg - to je o více než 6 kg méně než u modelu NEO Carbon.

Cena modelu Moterra SL LAB71 je 359.999 Kč. Další parametry a informace naleznete zde.

MOTERRA SL1 CARBON

Druhý model nejnovější Moterry SL nese označení 1 a jedničkou je i v reálu. Vidlice a tlumič přechází z nejvyššího modelu LAB71. Kolo je osazeno SRAM Transmission, tentokrát v nižší verzi X0 Eagle AXS T-Type. Brzdit budete pomocí Magura MT7 a ráfky, ač ne karbonové, jsou stále vysoce kvalitní DT Swiss XM 1700. Hmotnost je pouze o 200 g vyšší než u modelu LAB71 - 19,7 kg.

Cena modelu Moterra SL1 je 244.999 Kč. Další parametry a informace naleznete zde a zde.

MOTERRA SL2 CARBON

Vidlice a tlumič sice ztratily zlatavý Kashima Coating, přesto zůstávají nejvyšší třídou své řady. Pohonný systém zajišťuje řazení Shimano XT. Brzdy od Magury zůstávají, jsou však zastoupeny řadou MT5. I ráfky jsou stále DT Swiss, tentokrát se jedná o 370 Hybrid. SL2 váží 20,3 kg.

Cena modelu Moterra SL2 je 189.999 Kč. Další informace a parametry naleznete zde a zde.

Výkon na míru od Shimano

Srdcem Moterra SL je motor Shimano EP801, který představuje významný pokrok oproti předchozímu modelu DU-EP8000. Díky novým komunikačním funkcím, včetně CAN a ACC portů, a sofistikovanému řízení baterie druhé generace, poskytuje tento motor optimalizovaný výkon pro horská elektrokola, která potřebují špičkovou výkonnost bez zbytečné zátěže.

S točivým momentem až 85 Nm doplněným o špičkový výkon až 600 wattů, je Shimano EP801 nejen výkonný, ale i překvapivě lehký s hmotností pouze 2,7 kg. Tělo z lehkého hořčíku přispívá ke snížení celkové hmotnosti kola. Kromě toho je motor EP801 kompatibilní s technologií AUTO SHIFT a FREE SHIFT, což uživatelům umožňuje přizpůsobit převodovku a jízdní režimy pro ještě plynulejší a intuitivnější jízdní zážitek.

Tento motor, speciálně upravený pro Cannondale, je příkladem technologické vyspělosti, která posouvá Moterra SL do čela pelotonu elektrokol. 

Moterra SL vs Moterra NEO Carbon

Obě jsou karbonová celoodpružená elektrokola té nejvyšší kvality, každé však s odlišnou specifikací a vlastnostmi hodící se pro různé typy jezdců a jiné zážitky z jízdy.

Při rozhodování mezi těmito dvěma modely byste měli zvážit, jaký typ jízdy preferujete.

Moterra SL je odlehčené elektrokolo s karbonovým rámem navržené pro agilní a sportovní jízdu. Má motor Shimano EP801 s točivým momentem 85 Nm a nominálním výkonem 250 W, který doplňuje baterií s kapacitou 601 Wh. Jezdci umožňuje rychlejší výjezdy a díky nižší hmotnosti i lepší manipulaci a ovladatelnost. Je tedy ideální pro jezdce hledající kombinaci výkonu a lehkosti pro vychutnání dlouhých a náročných výjezdů.

Na druhou stranu, Moterra NEO Carbon je vybaveno výkonným motorem Bosch Performance Line CX s nejnovějším Smart Systemem a velkou 750 Wh baterií, která poskytuje delší dojezd a silnější asistenci, ideální pro náročné terény a dlouhé výjezdy. Jeho karbonově-aluminiový rám kombinuje pevnost s efektivním přenosem energie.

Závěrem

Cannondale Moterra SL představuje vrchol inovace horských elektrokol. Neuvěřitelně lehký karbonový rám, inovativní technologie FlexPivot a Proportional Response poskytují každému jezdci optimální zážitek z jízdy. Špičkový motor Shimano EP801 s výkonnou baterií 601 Wh nové generace tak utvářejí Moterru SL pro jezdce hledající nekompromisní výkon bez zbytečné zátěže.

Moterra SL nabízí flexibilitu a výkon, který uspokojí i ty nejnáročnější jezdce. Pokud vybíráte elektrokolo, Cannondale Moterra SL by mělo být na vrcholu seznamu pro svou kombinaci vysokého výkonu, technologického pokroku a lehkosti, která v této třídě nemá konkurenci.

Ladislav, specialista elektrokol Koloshop.cz

Zaujalo vás téma elektrokol a chcete se dozvědět více? Další články plné zajímavých informací, postřehů a rad naleznete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nejen k elektrokolům nás prosím kontaktujte - telefonicky na čísle 417 532 677, e-mailem na info@koloshop.cz. Můžete také navštívit jednu z našich kamenných prodejen nebo využít kontaktní formulář. 

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin