Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Ambasadoři David a Klára na Road Classics 2023

O víkendu 16. září jsme se s Klárou vydali na nově vznikající seriál monumentů Road Classics, který měl letos předpremiéru v Liberci. Nejsem úplně fanoušek silničních závodů, ale tento mě okamžitě zaujal. Čekala nás trať o délce 107 km se stoupáním 2 350 m a dojezdem na Ještědu. Na výběr jsme měli dva formáty a to klasický měřený závod start/cíl nebo švih kochacím tempem se třemi měřenými segmenty, dva vrchařské a jeden spurterský. Druhá možnost byla jasná volba, projedeme se společně jako na klasické vyjížďce a měřené úseky každý podle svého.

Publikováno: 20. 9. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Velkou přidanou hodnotou tohoto závodu byly kompletně uzavřené silnice. Trasa byla parádní, okolo Jizerek je vždy na co se koukat a mimo hladký asfalt se jelo i přes panelky, tzv. „pané sektory". Každý monument musí mít něco, na co se nezapomíná, i když Ještěd samotný není málo.

Na trati se nacházelo celkem 5 občerstvovaček a z toho dvě doslova s kavárnou. Hrníčky s espressem bez fronty okamžitě k odběru, několik druhů koláčů, dortíčků a široký výběr slaných zákusků. Odtud se opravdu těžko odjíždí. Ani nespočítám, kolik jsem měl ten den káviček.

Jak jsem zmiňoval, projížděli jsme i měřené úseky, a protože oba máme závodního ducha, nenechali jsme představce suché. Vrchařské segmenty hezky na hraně a spurterský někde lehce za hranou, ten měl „jen“ 3 km. Pro představu výjezd na Ještěd měřil 10,7 km a nastoupáno bylo lehce přes 600 m, to štíplo. Používám wattmetr Quarq v klikách Sram Rival a svoje limity jsem tak měl pod kontrolou. 

Sjezd z Ještědu už byl pohodový, bez časomíry a do centra Liberce za plného provozu. V ceně startovného bylo na výběr i pozávodní jídlo – lasagne a výtečné svrchně kvašené nealko pivo, no ježiš.

Na švihu se vyhlašovali tři nejlepší ženy a muži celkově na měřených úsecích, k mému překvapení jsem se dostal na bednu a byl třetí. Klára byla pátá v ženách, což byl vzhledem k okolnostem skvělý výsledek – první letošní stovka.

Jsem zvědavý, do jakých lokalit se seriál vydá příště a určitě se budu těšit zase na startu!

David, ambasador Koloshop.cz

Rád překonávám své hranice a proto se chci věnovat vytrvalostním vzdálenostem bez podpory. Doma jsem na gravelu nebo horském kole.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin