Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Stezka Českem jako inspirace na čtyřdenní hike po Krušných horách

Máte zájem o krásný sportovní zážitek s úžasnými výhledy na Krušné hory? Inspirujte se mým výletem!

Publikováno: 31. 5. 2024
3 min. čtení
Sdílet

Víte někdo, co je to Stezka Českem? Jestli nevíte, je to označená trasa, která vede kolem celé České republiky. Můj malý cíl je ji postupně celou obejít. Tenhle přechod Krušných hor byl teprve začátek, tak uvidíme, jak to půjde dál. Pokud vás trasa láká, ale víte, že byste chtěli spát pod střechou nebo jít třeba trochu jinak, neváhejte a upravte si výlet podle sebe. Jak hikeři říkají: „Hike your own hike“ (Jděte svou vlastní trasu).

1. den (22 km)
Kraslice – Někde v lese (Nové Hamry)
První den je pouze poloviční, protože se zkrátí kvůli dopravě na začátek trasy – Kraslice. Na cestu jsem vyšla v jedenáct hodin. Kilometry rychle ubíhají, zastavujeme se na oběd a už zase vyrážíme. Dokonce občas vysvitne i sluníčko. Les se střídá s loukami - a budu upřímná - i s rozbagrovanými náměstíčky lesních paloučků. Kolem páté hodiny slunce zase vyleze a začne přímo hřát. Já se pomalu dostávám ke kouzelnému údolíčku. Kolem teče řeka Rolava a já si po 13. kilometru poskakuju. Rolavské údolí bylo asi jedno z nejlepších míst na trase. Po vyčerpávajícím dni se doškrábu k lesnímu rozcestníku pod vrchem Čihadlo a přespím zde.

2. den (27 km)
Někde v lese (Nové Hamry) - Zaniklá osada Königsmühle
Ráno se rychle sbalím a už pokračuji dál v cestě. Druhý den procházím dvěma většími městečky: Horní Blatná (kde nakupuju svačinu) a Boží dar (kde si v hospodě dávám oběd v podobě svíčkové). Pro mě je opravdu hodně důležité na hiku jíst, takže o jídle i hodně mluvím. Když už jsme teda u toho stravování, tak se zastavím u malé, skoro hobití chaloupky, která slouží jako občerstvení pro výletníky. Jmenuje se Občerstvení u Červené jámy a opravdu se zde doporučuji zastavit. Já jsem si zde dala párek v rohlíku a horkou čokoládu.

Celý den je opravdu deštivo, zvlášť tedy na Klínovci, kde si ani pořádně neužívám výhled. Sbíhám rovnou po sjezdovce dolu a potom trochu nahoru a potom zase dolu až dorážím do zaniklé osady Königsmühle. Celé prostranství bývalé vesnice je okouzlující. Určitě se tam jeďte podívat, stojí to za to. Já využila možnosti přespání v zachované části původního domu a usínám hezky v teploučku.

3. Den (33 km)
Zaniklá osada Königsmühle – Penzion První mlýn
Další den už opravdu leje pořád. Miluju nepromokavou pláštěnku na mém Salewa Puez batohu, který jsem si vzala s sebou na cestu. Batoh je opravdu krásný a skvělý na cesty, jako jsou tyhle. O něm si ale můžete přečíst v jiném článku. V podstatě celý den jdu v mé pláštěnce, v Salewa Pedroc Pro Mid pohorkách a se sluchátky v uších. Procházím Kovářskou, kde si kupuji donut a pokračuju dál. Dlouho procházím asfaltkou, která vede úplně rovně, takže trochu nuda. Už jsem ale unavená, takže spěchám do zarezervovaného pokoje v penzionu První mlýn. Který je nečekaně za třetím, a dokonce i druhým mlýnem. Po těžkém dni docházím promočená do penzionu, kde se osprchuji, najím se, ale nedávám si sušit boty, protože mé pohorky Salewa jsou plně nepromokavé!

4. den (7 km)
Penzion První mlýn – Hlavní nádraží Chomutov
Čtvrtý den je bohužel neplánovaně poslední hlavně kvůli počasí. V originálním plánu jsem chtěla dojít až do Teplic, to se ale nepovedlo, tak snad jindy. Ráno už jen sbíhám dolů do Chomutova a těch posledních pár kilometrů se svezu vlakem.

Julie Maršíková, zákaznice Koloshop.cz

Často si čtu, poslouchám Taylor Swift a sportuju. Nejraději ale chodím po horách.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin