Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Silniční cyklistický závod Race through Slovakia očima Michala Hampla

V sobotu 4. května nezačalo jenom Giro di Italia, ale taky 2. ročník non-stop ultrazávodu bez podpory Race through Slovakia. Za jak dlouho se povedlo Michalu Hamplovi trasu napříč Slovenskem zdolat? To se dozvíte v článku.  

Publikováno: 3. 6. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Logo Race through SlovakiaSilniční cyklistický závod Race through Slovakia měří 1000 km a jeho start je v Bratislavě. Trasa vede kolem Slovenska s významnou částí v Moravskoslezských Beskydách a kolem polských Tater. Trasa závodu je zčásti pevně daná a zčásti volitelná. Má 6 povinných segmentů a mezi nimi si každý vybere svou vlastní cestu. Letos jsem jel já a můj syn Ondřej Hampl, každý v sólo kategorii. 

Při registraci na tuto akci jsem měl velké plány. Protože jsem ale před závodem věděl, jak na tom z různých důvodů po fyzické stránce jsem, můj odhad na cestu od startu k cíli byl 3 a více dny. Pro Ondru to byl teprve druhý dlouhý závod v cizině (první byl loni se mnou v páru Trans Pyrenees, kde jsme dojeli na 4. místě) a prvně v sólo kategorii, takže byl sám zvědavý, jak si povede.

Oba jsme se s nástrahami trasy nakonec dobře vypořádali a dojeli jsme v popředí. Ondra byl v cíli za 58 hodin na 14. místě a já jsem dorazil 9 hodin za ním na 21. místě. Takže do mojí představy 3 dnů jsme se v pohodě vešli. Slovensko je nádherná země a trasu jsme si vyloženě užívali

Celá galerie s fotkami ze závodu zde.

Tento závod bych doporučil všem, kteří si chtějí ultra vyzkoušet. Akce je blízko, patří mezi ty kratší ultrazávody. Na závěr bych rád poděkoval zejména pořadatelům za skvělé zázemí v cíli.

Michal Hampl

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin