Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Recenze MTB plášťů Goodyear Newton MTF/MTR Enduro

Na značku Goodyear jste jistě narazili v souvislosti s pneumatikami na auto. Ne všichni ale vědí, že tato značka už od roku 2018 vyvíjí také pláště na kolo. Jeden model jsem měl nyní možnost otestovat, jednalo se konkrétně o MTB pláště pro gravity disciplíny Goodyear Newton MTF/MTR v provedení Enduro.

Publikováno: 3. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Za vývojem těchto plášťů stojí ve spolupráci s Goodyear také britský jezdec Olly Wilkins. K dispozcici jsou tři druhy pro Trail, Enduro a Downhill, přičemž každý z nich je k dispozici ve variantě pro přední (MTF - mountain front) a zadní (MTR - mountain rear) kolo.

Jsou nabízeny v různých směsích:

1.   Trail2 - duální směs 50/60a vhodná pro trail

  • MTF / MTR Trail

2.   Grip3S - trojitá směs 40/42/60a vhodná na přední kolo

  • MTF Enduro, MTF Downhill

3.   Grip3 - trojitá směs 40/50/60a vhodná na zadní kolo

  • MTR Enduro, MTR Downhill

Přední plášť Newton MTF Enduro má poměrně nízké figury, především ty boční, což znát při ostřejší jízdě na odkloněném povrchu. Plášť měl tendenci sunout se ze svahu a nedržel dobře směr. Jednotlivé figury jsou daleko od sebe, čímž jsou zajištěny dobré samočistící vlastnosti, ovšem do bláta bych je nebral. Směs je oproti jiným plášťům tvrdší, díky čemuž mají ovšem delší výdrž.

Zadní plášť Newton MTR Enduro může na první pohled připomínat konkurenční Maxxis. Chováním v terénu se však hodně liší, také za mokra je předvídatelný a víte, kdy vás podrží a kdy už půjde do smyku. Narozdíl od předního pláště ten zadní příliš nevyniká v samočištění a na bahnitém povrchu kvůli tomu rychle ztrácel své vlastnosti. Kladně hodnotím ochranu bočnic, na zadním kole jsem neměl ani jeden defekt i přes nízký tlak 1,4 bar.

Pláště bych volil jako univerzální do běžných podmínek za sucha. Pláště moc dobře neodvalují, což se od nich vzhledem k zaměření příliš neočekává, nabízí ale dobrou odolnost proti defektu a tu naopak jistě uvítáte.

Honza N., ambasador Koloshop

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin