Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Recenze gravel kola GT Grade Carbon Elite – 1. část

Pod ruce (a taky nohy) se mi letos dostává naprosto odlišný typ kola, než na který jsem zvyklý. Já sám jezdím především enduro, takže svět gravel kol pro mě byl velká neznámá. Ale to se právě teď mění! Díky touze poznávat nová místa, plánovaným výjezdům do Itálie a Norska – o těchto lokalitách si budete moct přečíst v samostatných článcích – a spolupráci s Koloshopem se do světa gravelů můžeme ponořit společně.

Publikováno: 18. 6. 2024
2 min. čtení
Sdílet

GT Grade Carbon Elite je celokarbonové kolo s atraktivním, pro GT ikonickým Triple Triangle systémem. Já využil nabídnutý prostor v zadní části rámu maximálně prakticky a umístil do něho složenou náhradní duši. Co se osazení týká, konkrétně tento model je poháněn sadou Shimano GRX-400 s vnitřním vedením bowdenů a lanek. Více o jednotlivých komponentech třeba příště anebo si pročtěte jejich seznam přes odkaz výše.

Velikost rámů GT

Hned při převzetí kola jsem byl lehce nervózní z výběru velikosti rámu, tedy jestli s mojí výškou 193 cm bude lepší L nebo XL. Od kolegů jsem věděl, že rámy GT mají celkově větší rozměry v porovnání s jinými značkami, a tak jsem sáhl po velikosti L. To se ukázalo jako správná volba, protože kolo mi padlo jako ulité, a já necítil žádnou potřebu prodlužovat už tak dost velký rám. Geometrie udává reach 425 mm a stack 603 mm. 

Menší oříšek nastal při cestě do Itálie, kdy bylo potřeba složit vše do cestovní tašky. Po pár minutách usilovného přemýšlení a využití herních zkušeností z Tetrisu se nakonec rám se sundanými koly a pootočenými řídítky podařilo do Bike Bagu složit a mohli jsme vyrazit na cestu.

První pocity z jízdy

Prozatím mám za sebou tři dny ježdění, ale už za tak krátkou dobu na mně kolo zanechalo silný dojem. První den jsem se proháněl po lese v Česku, kdy se terén rychle měnil ze zpevněné šotoliny na tvrdý, často až kamenitý podklad. I v místech, kde by už někteří jezdci ocenili odpruženou vidlici se kolo chovalo přirozeně a krásně tlumilo veškeré vibrace.

V následujících dvou dnech jsem prověřil vlastnosti gravelu především při jízdě po asfaltu. Musím říct, že kolo má znatelnou chuť do zrychlení, a i na přelidněné cyklostezce je dostatečně obratné pro úhybné manévry. Nízká hmotnost v kombinaci s rychlými plášti WTB Vulpine TCS Light 700x40c mi bez pochyby pomohla udržet si na dostřel rychlou italskou dvojičku vybavenou silničními speciály a v rozumném čase i dostatečným zbytkem energie dokončit plánovanou etapu.

Jsem z Krušnejch hor a podle toho to taky vypadá. Rád jezdím na každém kole, i když nejvíc je pro mě pořád enduro. Krom kola se aktivně věnuji lezení, snowboardingu či běžkám.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin