Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Ondra testuje pláště Goodyear Connector Ultimate

Na gravelu už jezdím delší dobu a stihl jsem vyzkoušet několik značek a modelů plášťů. Mezi moje oblíbené patří Panaracer Gravelking SK a Pirelli Cinturato H, které jsem si velice oblíbil pro jejich grip a rychlost. Když se ale na trhu objevily pláště americké značky Goodyear, chtěl jsem je vyzkoušet. 

Publikováno: 29. 11. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Od této značky jsem si vybral model Connector Ultimate Tubeless v rozměru 40-622 slibující dle dezénu rychlost a stabilitu. Středový pás je tvořen menšími bloky s šířkou 11 až 17 mm. Vedle středového pásu jsou umístěny bloky běhounu s výškou 2 mm, které jsou rozprostřeny řidčeji. Největší bloky ve tvaru Y se nacházejí na boku pláště, jsou vysoké 3 mm a zajišťují vynikající přilnavost v zatáčkách.

Goodyear Connector Ultimate vyniká prvotřídní kostrou Goodyear Tubeless Complete o 120 TPI, která obsahuje po celé ploše lehký nylon R:Armor zajišťující vynikající odolnost proti defektu. V testované 40 mm verzi váží plášť pouhých 460 g, což jej zařazuje mezi lehčí pláště na trhu. Běhoun je stejně jako u silniční pneumatiky 4Season vyroben z All-Terrain směsi Silica4, která poskytuje vyvážený výkon na mokru i suchu.

Pláště jsem používal na vypletených kolech Zipp 303s o vnitřní šířce 23 mm a s nasazením na ráfky jsem neměl žádný problém. Plášť udržel stejný tlak i druhý den a to díky vrstvě vícesložkového materiálu, který velice účinně zadržuje vzduch. Dostatečně zpevněná konstrukce odolává nárazům a chrání tak ráfek i při tlaku 25 psi. Při správném tlaku umožňuje plášť skvěle agresivní a zároveň stabilní jízdu i v náročnějším kamenitém terénu.

Nejvíce jsem je prověřil v závodním nasazení na závodech Gravel Blinduro. Pochvaloval jsem si zde jejich rychlost na šotolinových úsecích, kde opravdu letěly, a zároveň skvělý grip v zatáčkách. Dobře si poradily také s hlubokým a sypkým podkladem, ve kterém dobře držely směr a měly velmi dobrý záběr. Goodyear Connector Ultimate tak překonaly veškerá má očekávání a mohu je určitě doporučit.

Ondra, vedoucí prodejny Praha

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin