Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Náš ambasador Petr alias Hríca a jeho příběh

Zdravím, jmenuji se Petr, ale nikdo mě neosloví jinak než Hríca. Jsem fotografem na volné noze, milovníkem psů, přírody a v posledních dvou letech také cyklistiky. Na kolo jsem se vrátil po víc než třiceti letech, kdy jsem v mládí jezdil za Favorit Teplice. Šlo to pomalu, avšak díky mému kamarádovi jsem se přes elektrokolo dopracoval až ke gravelu, na kterém jsem začal střídavě osazovat silniční pláště. Asi se ve mě více projevila touha po silniční cyklistice jako takový návrat do mládí, kdy jsem skončil kvůli vážné nehodě, když mi metací auto cestou na trénink přejelo nohu v kotníku.

Publikováno: 24. 7. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Díky svému povolání mám relativně dost volného času nejen na svou fenku Baloo a objevování přírody, ale také na cyklovyjížďky do Krušných hor. Žiji v Teplicích, které se nacházejí mezi Českým středohořím a právě Krušnými horami, což je oblast přímo stvořená pro cyklistiku. Ve volných chvílích tedy vyrážím na hory a propojuji své dvě vášně, tedy focení s jízdou na kole, a neskutečně mě to baví.

Teď už ale něco málo o Hugovi. Ano, jsem člověkem, jež dává jména autu, foťáku a nyní také kolu. Jeho příběh začal na veletrhu FOR BIKES 2023 z kraje tohoto roku. Jel jsem tam natočit video pro Koloshop.cz z jejich prezentace na této akci. V jejím průběhu jsme si toho stihli hodně říct a kluci z Koloshopu následně přišli se zajímavou nabídkou. Líbil se jim totiž můj příběh a způsob, jakým jsem znovu propadl cyklistice, a tak jsem dostal otázku, zda bych do svého příběhu nechtěl zakomponovat také čistokrevnou silničku Cannondale SuperSix EVO Hi-MOD 1. Upřímně, byl to pro mě zprvu trochu šok, samozřejmě v dobrém slova smyslu, ale věděl jsem, že tuto příležitost nemohu odmítnout.

Byl jsem upřímně nadšený a nemohl se nového kola dočkat. Uběhlo pár měsíců a donesla se ke mně informace, že kolo mých snů je na cestě do Teplic, kde jej v Koloshopu sestaví. Když dorazilo, musel jsem se na něj jet podívat a ve chvíli, kdy jsem nahlédl do krabice a viděl barvu rámu se zadním kolem, potvrdil jsem si, že to bylo správné rozhodnutí. Stavbu jsme domluvili na následující den a já nemohl dospat. Celý proces stavby jsem si nafotil a natočil, abych měl nejen já na tento den vizuální vzpomínku, na kterou se zde můžete také brzy těšit. Mechanikovi, který kolo stavěl, to šlo od ruky a když ladil řazení, říkám mu: "Tak tenhle krasavec bude Hugo!" Je to nádherný stroj, již se těším, kam mě zaveze a na dojem ze samotné jízdy. Miluji pocit, kdy se s foťákem nebo kolem sžiji a s napětím očekávám moment, kdy se toto stane s Hugem. Může to být po hodině, nebo po měsíci, kdo ví!

Myslím, že nyní již nastal čas vyrazit do kopců a poznat, co Hugo dovede. Těším se na to!

Hríca, ambasador Koloshop.cz

Moje vášeň je fotografování, které občas kombinuju s jízdou na kole. Do sedla jsem se vrátil po víc než 30 letech, kdy jsem jako mlaďoch závodil za Favorit Teplice. Mám rád Krušné hory, kam chodím s mojí psí láskou Baloo a často tam jezdím na kole. Nejvíc jsou pro mě dlouhé solitér vyjížďky, kdy si dobře zafotím, pokochám se výhledy a dám si kafe s koláčem. Peace

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin