Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na silnici hlavně bezpečně!

Zdravím všechny naše čtenáře, čtenářky a příznivce. Dnes Vám píši za sebe, jako za aktivního řidiče - nikoliv kola, ale auta :) Jelikož nám podzim postoupil a krásné babí léto se nám přehouplo do podzimu s blížícími se dušičkovými mlhami, ráda bych apelovala na všechny odvážlivce a vytrvalce, kterým počasí není překážkou a požádala je o trochu solidarity. 

Publikováno: 13. 11. 2023
2 min. čtení
Sdílet

S velkým potěšením na silnicích potkávám cyklisty, kteří vzali rozum do hrsti. Své kolo opatřili světýlky nebo blikačkami, které nás řidiče už z dálky upozorňují, že na silnici nejsme sami. Navíc se s příchodem chladnějšího počasí vybavili reflexní bundou či vestou. Nebo alespoň něčím, co na nás řidiče hází reflexní odrazy. Nicméně stále potkávám jedince, kteří na celou situaci mají zřejmě jiný názor a pohlíží na to opačně. Nejen, že jsou oblečení pouze do tmavých odstínů bez jakéhokoliv reflexního odrazu, ale nejsou ani nijak osvíceni. Často je tak my řidiči zahlédneme na poslední chvíli, kdy celou situaci doprovází nepříjemné brždění, případně nějaká „hozená myška“ ze strany řidiče auta. Vše se samozřejmě neobejde bez vzájemných nadávek, urážek a zbytečně vyhrocených emocí na obou stranách. A to vůbec nechci domýšlet situace, které by mohli dopadnout mnohem hůře.

Na silnici by z mého pohledu neměla panovat rivalita mezi námi řidiči aut a cyklisty, ale naopak solidarita a pochopení. V zájmu nás všech by bylo fajn, kdyby všichni mysleli na své zdraví a tomu se snažili přizpůsobit provoz svého stroje a své chování. Jako řidička auta mohu sundat nohu z plynu v nepřehledných úsecích, zatáčkách a mít oči na stopkách. Jako cyklistka mohu udělat něco více pro to, aby jsem byla nejen dobře viděna, ale také já sama jsem měla na cestu pěkně posvíceno. 

Alena, brand oddělení Koloshop.cz

Pokud byste potřebovali poradit s výběrem, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 417 532 677, na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin