Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Jana na gravelu Cannondale jménem Frída!

Pořídila jsem si kolo do vlaku. A klidně se teď můžete smát, nedivila bych se, zní to poněkud zvláštně. Pokusím se zde vše vysvětlit. V Koloshopu jsem 6. rokem a mám již za tu dobu třetí kolo. Nejdříve to byl GT Avalanche, poté jsem si pořídila Cannondale Trail na orientační závody, občasné vyjížďky a na cestu z práce. Do práce totiž v rámci úspory času dojedu s kolem vlakem, kam se široká řídítka těžko vejdou, a cestou z práce „čistím“ hlavu na kole.

Publikováno: 19. 5. 2023
3 min. čtení
Sdílet

cannondale topstone 3

Ovšem jako každý stárnu a začínám hledat cesty, jak si život občas zpříjemnit. A například tahání kola do vlaku mě už vážně nebavilo. Říkala jsem si však, že s nějakým lehčím kolem s užšími řídítky by nemusel být takový problém. No tak jo, proč ne gravel. Je to módní vlna, lehčí je a užší řidítka rozhodně má.

Jako dítě jsem od 10 let jezdila na Favoritovi a berany mi nečinily žádný problém. A také si myslím, že na mých cestách, většinou z práce a po asfaltu, by takové kolo mohlo jet rychleji. Loni jsem si jej tedy vyzkoušela. V rámci Koloshop Festu byly k dispozici testovací kola a mezi nimi i gravel od Superior. A jelo skutečně výborně, jak jsem si představovala. Od Koloshop Festu uteklo pár měsíců. Rozhlížela jsem se u nás na prodejně a e-shopu, který gravel by se mi mohl líbit. Už jsem se téměř rozhodla pro gravel Kona, ale stále to tak nějak nebylo ono.

Jednoho dne mi kolega z našeho brand oddělení ukázal nový katalog kol Cannondale na rok 2023 a tyrkysové barvě Cannondale Topstone 3 jsem nemohla odolat. Přeci jen jsem chtěla mimo praktické také i hezké kolo. :-) Například červená, ta by u mě nezabodovala.

cannondale topstone 3

Krasavec dorazil už v lednu, ale než jsem na něj poprvé usedla, nějaký ten měsíc to trvalo. Trošku jsem jej chtěla poladit k obrazu svému. Sedlo jsem potřebovala opět Fabric, na němž už nějaký rok jezdím a jsem moc spokojená. A dále to byly „nášlapy“, krásný držák na láhev Elite, taková stylovka, blikačka se symbolem srdce od Knog (když má něco srdce, tak to může fungovat) a to nej je boží omotávka od Cycology - Frida. A ještě drobnost, něco na počítání ujetých kilometrů od Sigmy. Omotávka dala ménu kolu nejen styl, ale především jméno - je to Frída (...možná jako Kahlo?). Kromě toho, že je krásným a lehkým „vytuněným custom bikem“, tak se na ní dá pohodlně svézt. A to jsem přesně potřebovala! :-)

S Frídou jsme vyrazily na projížďku již několikrát a nejdelší trasa byla asi 65 kilometrů po stezce od hranic s Německem přes Děčín do Ústí. Občas sáhnu po řazení na řídítka jako na horském kole, ale jde jen o zvyk. S čím trochu bojuji, je odlazení řazení, občas to přeskakuje. Ale garanční prohlídka, která je určitě potřeba, to jistě vyladí.

A jeden zážitek, zkušenější si možná budou ťukat na hlavu. Pavel mě ukecal na bezdušáky. Zajímalo mě samozřejmě, v čem je to pro mě výhodné. Odpověď byla stručná, upřímně ne zcela přesvědčivá, že to prostě potřebuji. Věřila jsem, že i mě to tedy může k něčemu být, protože já si tu píchnutou duši prostě nevyměním. Nicméně když na kole nejezdíte příliš často, mlíko se usadí v jednom místě a zatuhne. Jsem zpět na duších, ale zbyly mi krásné ventilky, a to se hodí... S Frídou nás určitě čekají pěkné zážitky jak ve vlaku, tak na cestách z práce a na stezkách, kde se díky zvonku budu cítit o kousek bezpečněji.

cannondale topstone 3

Přeji Vám, všem našim fanouškům a zákazníkům, aby se Vám dobře sportovalo, měli jste z každého sportu radost a vrátili jste se vždy domů v pořádku.

Ať to frčí! ...a vždy na kole s přilbou!

Jana, chief marketing officer Koloshop.cz

PS: A pokud se mě chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete na e-mail info@koloshop.cz :-)

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin