Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak vybrat boty na běžecké lyže?

V předchozích článcích jsme se zaměřili na výběr správného vázání a holí na běžecké lyže. Nezbytnou součástí vybavení jsou ovšem také běžkařské boty. Jak zvolit ty správné? A budou nám stačit pouze jedny na klasiku i bruslení? Odpověď najdete v následujících řádcích.

Publikováno: 25. 10. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Boty na klasiku / bruslení / kombi

Boty na klasiku nemají pevnou oporu kotníku a jejich podrážka je v přední části měkká. Při odrazu na klasických lyžích je důležité, aby byl kotník volný z důvodu správného odrazu specifického pro tento styl. Pata klasických bot je ovšem zpevněná tak, aby poskytla maximální stabilitu při skluzu.

Boty na bruslení mají naopak kotník zpevněný plastovou či karbonovou manžetou v závislosti na modelu. Podrážka je u tohoto typu bot zpevněna v celé délce a poskytuje tak potřebnou oporu a ideální přenos síly při odrazu.

Kombinované boty určené současně pro klasický styl i bruslení mají obdobnou manžetu jako boty na bruslení a měkčí podrážku jako klasické boty. Tento typ je vhodný pro případ, kdy nechceme investovat do dvou párů bot, ale zároveň chceme kombinovat klasické běžecké lyže s těmi na bruslení.

Podrážka bot NNN / SNS

Podrážky typu NNN (New Nordic Norm) poznáte na první pohled podle dvou vodících drážek. Ve špičce boty je vsazena jedna hrazdička pro upnutí do vázání. Tento typ je použitelný s vázáními NIS a Turnamic

Boty s podrážkou SNS mají naopak pouze jednu širší vodící drážku. Klasická verze tohoto profilu má ve špičce boty vsazenou jednu hrazdičku, verze pro skate SNS Pilot má pak tyto hrazdičky dvě. Použití je možné výhradně s vázáním SNS od značky Salomon.

Pokud máte jakékoliv otázky nejen k botám na běžky, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 417 532 677, na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin