Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

GT Grade opět vítězem Bike of the Year

Gravel bike roku opět od GT Bicycles! V roce 2020 byl model Grade Carbon označen vydavatelstvím BikeRadar jako gravel bike roku. A nyní na toto ocenění navázal i model nové generace ve specifikaci Pro LE. 

Publikováno: 14. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Nový rám nabízí díky unikátní konstrukci Triple Triangle až 30 mm zdvihu, zvětšila se také průchodnost plášťů až do šířky 50 mm.  Bezkonkurenční komfort, perfektní ovladatelnost a především poměr cena/výkon jsou vlastnosti, které hodnotící nejvíce vyzdvihovali. Je tedy snadné pochopit, proč je Grade jedním z nejlepších kol na gravel scéně. 

Značka GT představením původního modelu Grade v roce 2015 slavila velký úspěch. GT stálo včele nově vznikající scény gravel biků, kdy jako první představilo model na karbonovém rámu vybavený kotoučovými brzdami, který byl určen na jízdu po štěrkových cestách,“ řekl Patrick Kaye, produktový manažer GT. „Navýšení výkonu a přidaná adaptabilita přizpůsobuje GT Grade současným trendům.“

Nový model GT Grade přináší zcela přepracovaný rámový trojúhelník Triple Triangle, který má oproti původnímu modelu plovoucí vzpěry zadní stavby. Toto řešení díky větší vertikální poddajnosti navyšuje komfort při celodenní jízdách v rozličném terénu.

Sedlové vzpěry zadní stavby jsou vyrobeny ze směsi lehkých uhlíkových a skelných vláken. Masivní jádro ze skelných vláken dodává houževnatost a tlumící schopnosti. Vnější vrstva z karbonových vláken navyšuje tuhost. Toto spojení GT označuje pojmem Dual Fiber Dynamics. Jezdci tak jezdí na kole, které navyšuje kontrolu při jízdě a snižuje únavu.

Pro dlouhé cesty a nekončící dobrodružství je Grade vybaven montážními body na vidlici a rámu. Na horní rámovou trubku tak můžete připnout příruční brašnu, na vidlici jsou body na „klece na cokoli“ a slitinové rámy mají montážní body na lahve i na sedlových vzpěrách!

Nový rám nabízí díky unikátní konstrukci Triple Triangle až 30 mm zdvihu, zvětšila se také průchodnost plášťů až do šířky 50 mm.

Bezkonkurenční komfort, perfektní ovladatelnost a především poměr cena/výkon jsou vlastnosti, které hodnotící nejvíce vyzdvihovali. Je tedy snadné pochopit, proč je Grade jedním z nejlepších kol na gravel scéně. 

Kolo si oblíbil i náš kolega Ondra, jak je s ním spokojený si můžete přečíst v jednom z předchozích článků. 

A kdyby se Vám náhodou zalíbil rám, ale zbytek byste raději podle sebe, mrkněte i na naší nabídku samotných rámů připravených na stavbu vysněného kola. 

Chci si postavit Gravel snů

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin