Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Elektrokolo Haibike Lyke CF 10 očima ambasadora Jardy Veselého

Dlouho jsem elektrokolům odolával, až jsem následkem úrazu trošku přehodnotil své zásady a nakonec jízdu vyzkoušel. Nejprve byla nabídka vyzkoušet tři výkonové a váhové verze na Trutnov Trails, zde mi nejvíce sedla do ruky verze SL, tedy odlehčené. Uvítal jsem nabídku od Koloshopu vyzkoušet elektrokolo Haibike Lyke CF 10 na domácích pěšinkách.

Publikováno: 13. 6. 2024
3 min. čtení
Sdílet

Model celoodpruženého horského elektrokola Haibike Lyke CF10 je osazený motorem Fazua 60 o výkonu 250 W (krátkodobě až 450W) a kroutícím momentem 60 Nm a baterií 430 Wh. Samotný motor váží pouhých 1,9 kg a baterie 2,3 kg.

K přepínání režimů slouží ovladač Ring Control, který je opravdu minimalistický a působí trochu chatrně, ale během ježdění fungoval naprosto v pohodě. Přidržením v horní poloze probudíte elektroniku k životu a na malém panelu na horní rámové trubce se rozbliká a následně rozsvítí pět diod, dle úrovně nabiti baterie. Barva diody zároveň určuje úroveň jízdního režimu, ty tu jsou tři. Při mírném vyklopení panelu s diodami objevíte konektor USB-C, který využijete třeba pro nabití telefonu či navigace.

Kolo je osazeno pružením od Rock Shox (vidlice Rock Shox Lyrik, tlumič Rock Shox Deluxe) a čtyřpístkovými brzdami Shimano Deore. O pohon se stará řazení Sram SX a přehazovačka Sram NX. Gumy Schwalbe Wicked Will vyhovují klasické jízdě, přesto jsem si na předek nasadil oblíbené Maxxis Assegai Maxxgrip, abych měl na svých pěšinkách víc kontroly nad předním kolem.

Jelikož bydlím v Krupce a hned za krkem mám Komáří vížku, kde mám svoje cestičky, bylo jasné, kudy tohle celoodpružené horské elektrokolo protáhnu. Jedna jízda znamená nastoupat 450 m na cca 5,5 km. Při jízdě nahoru jsem volil převážně nejslabší přípomoc a jen při velkém stoupání prostřední přípomoc. Na první jízdu to dalo 40 km, nastoupáno 1900 m za cca 3 hod času. Baterku jsem využil na 100 %. Za mě spokojenost, kdo zná Komárku, tak ví, že 4x nahoru a dolů fakt není zadarmo.

Po dobití baterie (cca 3,5 h), obědu a chvilce odpočinku jsem naplánoval druhý test více. Tentokrát jízda vedla převážně po rovině, okořeněná technickými lahůdkami. Dal jsem 35 km v celkem ostrém tempu, kdy jsem používal hlavně prostřední a nejsilnější přípomoc. Nastoupal jsem 650 m za cca 1,5 hod a z baterky spotřeboval jen 55%. Na víc už jsem neměl sílu.

Při tomhle stylu jízdy bylo trošku obtěžující vypínání dopomoci při rychlosti 25 km/h, hlavně na nejsilnějsí přípomoc. Při nejslabší přípomoci to není skoro poznat. Na kole se dá v pohodě šlapat i bez zapnuté přípomoci, takže v případě úplně vycucané baterie není problém se někam dostat.

Za mě je Haibike hodně povedené horské celoodpružené elektrokolo, které není vyloženě určené na trhání rekordů na velké vzdálenosti, ale i v těžkém terénu s rozumným plánováním přípomoci si lze pořádně zajezdit. Ohromnou výhodou je nízká hmotnost (naváženo 20,1 kg včetně pedálů a mé plnotučné gumy), při které si lze s kolem krásně hrát, a v podstatě žádná překážka není skutečnou překážkou. Kolo mi krásně padlo do ruky a fakt bych si ho dovedl představit v garáži vedle svého závodního endura.

Jaroslav Veselý, ambasador Koloshop.cz

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte - telefonicky na čísle 417 532 677, e-mailem na info@koloshop.cz
Můžete také navštívit jednu z našich kamenných prodejen nebo využít kontaktní formulář níže.

Kontaktní formulář

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pěkný článek.

20.06.2024 13:31
R
Radek

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin